2022. május 19., 10:14

Nem érték be egy tucattal - 15 gólos meccs után előnyben a Calgary Flames

A Calgary Flames gólzáporos találkozón 9-6-ra bizonyult jobbnak a vendég Edmonton Oilersnél az észak-amerikai profi jégkorongliga rájátszásának szerdai játéknapján, így 1-0-ra vezet a főcsoport-elődöntőben.

Calgary Flames Matthew Tkachuk
Fotó: TASR/AP

A házigazdák 3-0-ra, majd 5-1-re és 6-2-re is vezettek már, de a vendégek sorozatban lőtt négy góljukkal a 42. perc közepére egyenlítettek. A folytatásban aztán a Calgary újabb három találatot szerzett, és előnyhöz jutott az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharcban.

A hazaiaknál Matthew Tkachuk három góllal zárt, a vendégeknél Connor McDavid négy pontig (egy gól és három gólpassz) jutott.

Az edmontoni kapusok közül Mikko Koskinen 37 lövésből öt gólt kapott, Mike Smith tíz lövésből hármat. Az utolsó hazai gól üres kapus találat volt.

A keleti főcsoportban a vendég New York Rangers az 58. percig 1-0-ra vezetett, a Carolina akkor egyenlített, majd a hosszabbítás negyedik percben a védő Ian Cole révén a győztes találatot is megszerezte. A Hurricanes ugyancsak 1-0-ra vezet.

Carolina Hurricanes-New York Rangers 2-1 - hosszabbítás után
Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1-0, a Carolina javára