2019. április 7., 07:54

Négygólos siófoki előny az EHF-kupa elődöntőjében

A Siófok KC 28-24-re legyőzte a Viborg HK alakulatát a női kézilabda EHF-kupa elődöntőjének első mérkőzésén. A Balaton-partiak a vége felé már nyolc góllal is vezettek, de a dánok faragtak még a hátrányból, és jóval nagyobb eséllyel várhatják a visszavágót. A szombati találkozó legeredményesebb góldobója Andrea Kobetić volt hét góllal a siófokiaktól.

Siófok-Viborg
Fotó: MTI/Bodnár Boglárka

A dánok kezdték jobban az összecsapást, négy perc után két góllal vezettek, míg az első nemzetközi kupaelődöntőjüket játszó hazaiak nem találtak be. A siófokiak újabb négy perc elteltével nemcsak beérték az ellenfelüket, hanem megfordították az állást, és ők léptek el egy-egy góllal. A félidő közepén egyik oldalon sem született találat, mindkét kapus, Silje Solberg és Rikke Poulsen remekelt. A huszonnegyedik percben még döntetlent mutatott az eredményjelző, az első félidőt azonban 15-12-re hozta Tor Odvar Moen együttese.

A folytatásban növelte az előnyét a Siófok, a 35. percben Katarina Ježić találatával már 17-12-re elhúztak a magyarok. A két csapat közti különbség három-négy gólban állapodott meg, de a 48. percben 23-17-nél hattal vezetett a K&H női ligában negyedik gárda. Az 53. percben 26-18-as állásnál volt a legnagyobb az előny, nyolc gól, de nem tudta megtartani a Siófok, kiengedett, és fokozatosan négyre küzdötte le a hátrányát a Viborg. A vége 28-24 lett, ami miatt Moen bosszankodott, hogy nagyobb előnynél jobb esélyekkel szálltak volna harcba a visszavágón. Jakob Vestergaard, a dánok mestere viszont épp azt emelte ki, hogy ekkora hátrány esetében még reális sanszuk van döntőbe jutni.

A Siófok KC a második fordulóban lépett porondra először a 2018-2019-es EHF-kupában, és kettős győzelemmel búcsúztatta a Vácot. A harmadik körben az orosz HC Lada Togliattit ütötte ki úgy, hogy az odavágón négygólos vereséget szenvedett. A csoportkörben a B jelű négyesbe került, ahonnan az első helyről jutott tovább, megelőzve a dán Herning-Ikastot, a német Metzingent és a svéd Sävehofot. A Siófok a Viborggal együtt pontveszteség nélkül lépett tovább a kieséses szakaszba. A márciusi negyeddöntőben a norvég Storhamart oda-vissza verte, Hamarban 24-31-re, Siófokon 32-31-re.

A Siófokkal kapcsolatos további hír, hogy a klub négy meghatározó játékosával, Andrea Kobetićcsel, Silje Solberggel, Simone Böhmével és Camille Aoustinnal is szerződést hosszabbított. Az EHF-kupa másik elődöntőjében, a dánok csatájában, a Herning-Ikast 20-23-ra kikapott az Esbjergtől. A visszavágókat április 14-én játsszák.