2021. július 4., 11:19

NBA: Döntőben a Milwaukee Bucks

Döntőbe jutott a Milwaukee Bucks az észak-amerikai kosárlabdaligában (NBA), miután a keleti főcsoport fináléjának hatodik felvonásán 118-107-re győzött az Atlanta Hawks otthonában, és ezzel összesítésben 4-2-re nyerte a párharcot.

NBA - Milwaukee Bucks -Atlanta_Hawks
Fotó: TASR/AP

Az első félidőben egyenlő erők küzdöttek a parketten, majd a vendégek - akiktől sérülés miatt hiányzott legnagyobb sztárjuk, a kétszeres MVP Jannisz Antetokunmpo - a harmadik negyedben ellenállhatatlan támadójátékkal megléptek (44-29), a záró felvonásban pedig a hazaiak csak felzárkózni tudtak.

A mérkőzés legeredményesebb kosarasaként Khris Middleton 32 ponttal segítette győzelemhez csapatát, míg társa, Jrue Holiday 27 ponttal zárt. Utóbbinak volt még 9 lepattanója és 9 gólpassza is.

A Milwaukee Bucks 1974 után jutott ismét döntőbe, akkor a Boston Celtics bizonyult jobbnak nála 4-3-as összesítéssel.

A Bucks ellenfele ezúttal a Phoenix Suns lesz. A párharc utóbbi otthonában veszi kezdetét kedden.