2018. december 10., 18:26

Mesébe illő fordulatok Érsekújvárban

A Tipsport Liga 31. fordulójában az érsekújváriak a poprádiakat fogadták, és egy több váratlan és szinte hihetetlen fordulatokat hozó meccsen végül hosszabbításban kaptak ki a hazaiak. A svájci Luzernben rendezendő nemzetközi torna előtt, amelyen a szlovák jégkorong-válogatott is részt vesz, ez volt az utolsó forduló, a következő játéknap december 19-e lesz.

hoki NZ-BB
Fotó: TASR

A vasárnapi összecsapáson a tabella hatodikja a negyedikkel találkozott. Az újváriak pénteken Liptószentmiklóson nyertek 1:2-re, míg a Poprád hazai pályán szenvedett vereséget a diósgyőriektől hosszabbításban 4:5-re. Az első harmad végéig kellett várni az első gólra, ekkor Kudla a saját kapuja elől passzolt a poprádiak kék vonalján álló Tomáš Urbannak, aki egyedül törhetett kapura, és nem hibázott, a bal alsóba lőtt – 1:0. A vendégek a 24. percben egyenlítettek, Radoslav Macík Košarišťan mellett vágta a hosszúba. Az érsekújváriak a 35. percben jutottak ismét előnyhöz, amikor a vendégek hibáját kihasználva törhettek előre kettesben, a játékvezető pedig büntetőt fújt, miután Slávik ellen szabálytalankodtak. A büntetőt Urban értékesítette, Tomáš Vošvrda lábai közé célzott pontosan. Egy perc múlva már kettővel vezettek az újváriak, Patrik Rogoň takarásból emelt a jobb felső sarokba.

A harmadik harmadban nemcsak potyogtak a gólok, hanem olyan fordulatokat tartogatott a mérkőzés, amilyeneket ritkán látni hokimeccsen. Az 52. percben Marek Sloboda hibáját kihasználva emberhátrányban tették szorosabbá az összecsapást a tátraiak, Macík a második gólját szerezte. Az emberelőnyüket azonban Milan Jančuška védencei kihasználták az 53. percben, Branislav Fábry a kapu előtti adok-kapokban kotorta a korongot a hálóba – 4:2. A poprádiak húztak egy merészet, amikor bőven négy és fél percnél is több volt még hátra, és lehozták a kapusukat. A kockáztatás kifizetődött, az 57. percben Martin Belluš betalált, ismét egy gól volt a különbség. A gól után páros kiállítás következett, Roman Stantien pedig továbbra is a kispadon tartotta a kapusát, miközben a játékosai öt a négy elleni játékban másodszor is betaláltak, és a lett Arturs Salija a léc alá vágott bombájával egalizáltak. De ez még mindig nem volt minden! Az 59. percben Svitana hibázott óriásit a saját harmadában, a hazaiak első sorának centere, a cseh Urban pedig köszönte szépen, és triplázott – 5:4. Akik esetleg úgy gondolták, hogy ezzel vége, győztek a hazaiak, tévedtek. Stantien harmadszor is lehívta a cseh kapusát, és a hat az öt elleni játékban, negyvenegy másodperccel a vége előtt Lukáš Paukovček egyenlített. Aki mer, az nyer – következett a hosszabbítás. A 62. percben pedig eldőlt a meccs sorsa, újabb védelmi hiba, ezúttal az újváriaktól, és ki más, mint Paukovček állította be az 5:6-os végeredményt, elfektetve Andrej Košarišťant.

A hazaiak megnyert találkozót veszítettek el, ahogy a hazaiak edzője dühösen fogalmazott a meccs után. Három pont helyett egy pontot szerzett az Érsekújvár, míg a Poprád nulla helyett kettővel távozott. A szünet után Besztercebányára látogatnak az érsekújváriak a 32. fordulóban.

HC Mikron Nové Zámky-HK Poprad 5:6 h.u. (1:0, 2:1, 2:4 – 0:1).

Gólók/gólpasszok: 20. Urban (Kudla, Jurík), 35. Urban, 36. Rogoň (Dundáček), 53. Fábry (Jakúbek), 59. Urban – 24. Macík (Belluš), 52. Macík, 57. Belluš (Mlynarovič, Salija), 58. Salija (Svitana, Paukovček), 60. Paukovček (Svitana, Bondra), 62. Paukovček (Erving).

Játékvezetők: Baluška, Kova – Synek, ifj. D. Konc. Kiállítások: 4:6 (két percre). Emberelőny: 2:0. Emberhátrány: 0:1. Kapura lövések: 35:41. Nézők száma: 859.

Érsekújvár: Košarišťan – Andersons, Kudla, Dundáček, Zaťko, Ordzovenský, Novák, Hain, Hatala – Sloboda, Urban, Štrauch – Rogoň, Zbořil, Jurík – Jakúbek, Fábry, Nejezchleb – Henderson, Ondrušek, Slávik.

Poprad: Vošvrda – Salija, Petran, Ťavoda, Fabian, Karalahti, Erving, Česánek – Svitana, Mlynarovič, Bondra – Takáč, Zagrapan, Abdul – Macík, Paukovček, Belluš – Václav, Heizer, Kundrík.