2022. május 5., 08:13

Megette vacsorára a románokat a szlovén válogatott

A házigazda szlovén jégkorong-válogatott hatgólos második harmaddal 9-1-re legyőzte a román csapatot szerdán a ljubljanai divízió I/A világbajnokságon, így a magyarokhoz hasonlóan két játéknap után százszázalékos.

roman szloven hoki
Kiütéses győzelem
Fotó: Nemzetközi Jégkorong Szövetség

Az előzetesen a torna fő esélyesének tartott hazaiak a 10. percben kihasználták, hogy rosszul védekeztek a vendégek, ám a 11 székellyel és hat honosítottal felálló romániai csapat gyorsan egyenlített. Az orosz születésű Jevgenyij Szkacskov emberelőnyben megeresztett lövése kivágódott a hátsó merevítőről, így folytatódott a játék, ám a videózás bebizonyította, hogy a korong teljes terjedelmével áthaladt a gólvonalon.

A második szakaszban kapu előtti kavarodásból Miha Verlic ismét vezetést szerzett, 1 perc 16 másodperc múlva pedig Ziga Jeglic villant, az addig remeklő Patrik Polc mellé nyúlt a lövésnek. A hazaiak emberelőnyben növelték a különbséget, majd három perc múlva már 5-1 volt az állás. Sőt, a szünet előtt 57 másodperccel és közvetlenül a dudaszónál újabb hazai találatok születettek.

A záró játékrészben büntetőből vette be Rok Ticar a csereként beálló Tőke Zoltán kapuját, majd egy távoli lövéssel sem bírt a székely hálóőr.

Feltűnő volt, hogy a román együttes milyen rosszul védekezik saját kapuja előtt, hat gólt is a kapu torkából kapott.

Mivel pénteken a két hibátlan gárda, a szlovén és a magyar találkozik, amelyik nyer, biztosan feljut a világelitbe.

Eredmény:

Szlovénia-Románia 9-1 (1-1, 6-0, 2-0)

gól: Jeglic (10., 25.), Verlic (24., 40., 51.), Ograjensek (33.), Maver (36.), Cimzar (40.), Ticar (45.), illetve Szkacskov (12.)

Korábban:

Magyarország-Litvánia 2-1 (1-0, 1-1, 0-0)

gól: Sebők (1.), Hári (24.), illetve Alisauskas (28.)

Az állás: 1. Szlovénia 6 pont/2 mérkőzés (13-3), 2. Magyarország 6/2 (7-2), 3. Litvánia 0/2 (3-6), 4. Koreai Köztársaság 0/1 (1-5), 5. Románia 0/1 (1-9)

A torna első két helyezettje a 2023-as elit vb-n szerepel, míg az utolsó kiesik a divízió I/B-be.