2018. május 18., 08:38

NHL: a Tampa Bay másodszor is nyert a fővárosban

Akárcsak két nappal ezelőtt, a Tampa Bay Lightning újra 4-2-re nyert a Washington Capitals otthonában az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) keleti döntőjének negyedik mérkőzésén, ezzel kiegyenlítette az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcát.

Washington Capitals Tampa Bay Lightning

A találkozót a Washington uralta, 38-20 volt a kapura lövési arány a hazaiak javára, azonban Andrej Vaszilevszkij, a floridaiak kapusa ezek közül 36-ot hárított.

A vendégeknél Steven Stamkos pályafutása 11. emberelőnyös gólját szerezte a playoffban, e tekintetben pedig utolérte a klub örökranglistáján Martin St. Louis-t.

A Washingtonnál is született egy klubrekord: Jevgenyij Kuznyecov csapattársa, Alekszandr Ovecskin csúcsát állította be azzal, hogy éppen az ő gólpasszát értékesítve megszerezte 21. pontját is a rájátszásban. Ovecskin ebben az idényben 20-nál jár.