2019. február 25., 10:15

Lesz tétje az utolsó fordulónak

Az alapszakasz győztesét avatták a Tipsport Liga vasárnapi fordulójában, miután a Besztercebánya megverte az Érsekújvárt. A zöld-fehérek kétgólos vereséget szenvedtek, ezért az utolsó játéknapon dől el, ki végez a biztos negyeddöntőt jelentő hatodik helyen. A sors úgy hozta, hogy az újváriak és a trencséniek épp egymással találkoznak a záró fordulóban.

hoki_Kassa_Ersekujvar
Fotó: TASR

Az biztos volt, ha az utolsó előtti játéknapon diadalmaskodik a Besztercebánya, akkor az élen zárja az alapszakaszt. És az is biztos volt, hogy érsekújvári vereség és a trencséniek DVTK elleni győzelme esetén marad még megválaszolatlan kérdés az utolsó fordulóra. A kisalföldiek tehát pontért utaztak a kétszeres címvédő otthonába. A besztercebányaiak viszont szerették volna hazai jégen bebiztosítani alapszakasz-győzelmüket.

Az első harmadban kevés igazán veszélyes helyzet alakult ki egyik vagy másik kapu előtt, de egyértelmű volt, ki az esélyes. A HC '05 végül a 15. percben váltotta gólra a mezőnyfölényét. Szépen végigvezetett támadást zártak le góllal, amely a hazai kapu mögül indult, majd a teljes támadósor kivette belőle a részét. Bartánus lövése kipattant Andrej Košarišťanról, a korongot végül Tomáš Zigo kotorta be közelről fonákkal – 1:0. A 19. percben azonban jött az egyenlítés. Adam Zbořil a palánk segítségével bevágta a korongot a hazai harmadba, Peter Ordzovenský balról átadta a jobb oldalon érkező Henrich Ručkaynak, akinek könnyű dolga volt, a hazai védelem lemaradt róla, és szintén fonákkal talált be – 1:1.

A második periódus kettős emberelőnyt hozott a hazaiaknak, amelyet nem tudtak kihasználni, a kiállítások száma pedig növekedett. A vendégek védekeztek, a beszterceiek pedig lövöldöztek, de hiába. Az érsekújváriak legnagyobb lehetőségét Zbořil hagyta ki, a 34. percben közelről tette naggyá Stephon Williams kapust, kimaradt a ziccer. A harmadik játékrész viszont gólokat eredményezett. A 48. percben négy a négy elleni játékban Eduard Šimun a középső harmadban Patrik Lamper testére ütötte a pakkot, a hazai szélső egyedül iramodhatott a kapura, és magabiztosan bevarrta a hálóba – 2:1.

A meccs kimenetele az 54. percben dőlt el végleg. A Besztercebánya emberelőnyben játszott, járatták a korongot a harmadban, Jordon Southorn passzolgatott Tomáš Surovýval, majd a csapatkapitány jobbról bombázott, Košarišťan előtt jól takartak, ezért át sem tudott érni időben – 3:1. A hazaiak alaposan túllőtték az újváriakat, és a győzelmük azt jelentette, hogy a 2016-2017-es idény után másodszor végeztek a szlovák élvonal alapszakaszának az élén.

Az Érsekújvár sorozatban harmadik meccsét játszotta idegenben, és csak Diósgyőrben sikerült nyerni. A két vereség miatt nehéz feladat vár a zöld-fehérekre, az utolsó fordulóban, február 26-án, hazai pályán kell felülmúlni a trencsénieket, vagy legalább egy pontot kell szerezni. Ha kikapnak, a hetedik helyre sodródnak, és a negyeddöntőért harcolhatnak a tizedik helyezettel három győztes összecsapásig. Egyszóval óriási tétje lesz az utolsó fordulónak! A rájátszásra pedig érik a magyar párharc, DVTK-MAC a negyeddöntőért.

HC '05 iClinic Banská Bystrica-HC Mikron Nové Zámky 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Gólok/gólpasszok: 15. Zigo (Bartánus, Higgs), 48. Lamper, 54. Surový (Southorn) – 19. Ručkay (Ordzovenský, Zbořil).
Játékvezetők: id. D. Konc, Stano – Tvrdoň, Vyšný. Kiállítások: 8:10 (két percre); Faille 10 percet kapott, Southorn 10+20 percet. Emberelőny: 1:0. Emberhátrány: 0:0. Kapura lövések: 37:13. Nézők száma: 2561.
Banská Bystrica: Williams – Mihálik, Marshall, Southorn, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Glenn – Selleck, Faille, Asselin – Zigo, Higgs, Bartánus – Šoltés, Surový, Lamper – Koper, Šťastný, Matoušek – Češík.
Érsekújvár: Košarišťan – Hain, Zaťko, Ordzovenský, Novák, Hatala, Kudla, Henderson, Andersons – Ručkay, Zbořil, Jurík – Šimun, Urban, Bajtek – Rogoň, Hruška, Štrauch – Ondrušek, Fábry, Nejezchleb.

A 54. forduló további eredményei: Zsolna-Kassa 1:7; Trencsén-DVTK 3:0; Nyitra-Zólyom 4:2; Liptószentmiklós-Poprád 5:2; MAC-Gyetva 4:3.