2022. október 22., 10:29

Kiütéses ötgólos érsekújvári győzelem a címvédő Slovan ellen

A szlovák jégkorong-bajnokság pénteki fordulójában az Érsekújvár a címvédő és listavezető pozsonyi Slovant fogadta, és nem kis meglepetésre Majorossék valósággal átgázoltak a címvédőn.

jégkorong
Fotó: hcnovezamky.eu

A találkozó igazi rangadónak ígérkezett, hiszen a bajnokság első két helyén álló gárda csapott össze.

Az újvári bikák már az ötödik percben megszerezték a vezetést Farley emberelőnyös góljával. A gólt követően a pozsonyiak előtt több komoly egyenlítési lehetőség is adódott, de Kantor remekül védett.

Az első harmad hajrájában a hazaik is növelhették volna előnyüket, de végül maradt az egygólos hazai vezetés. A második harmadban szintén az újváriak találtak be, és ezzel megduplázták előnyüket, a pozsonyiak hiába próbálkoztak 17 kapuralövéssel, nem jártak sikerrel a nagy formában védő Kantor ellen.

A találkozó záró játékrészében az érsekújváriak újabb gólokkal biztosították be magabiztos győzelmüket.

A harmadik újvári gólhoz mindössze 28 másodpercre volt szüksége a hazai együttesnek, miután Jackson másodszor is eredményes volt a találkozón. Nem egész öt perccel később Johnson is betalált. A pozsonyiak hiába próbálkoztak a harmadik harmadban is kapuralövésekkel, nem tudták mattolni a remek formában védő újvári kapust, aki elképesztő módon 49 lövést hárított. A végeredményt az 57. percben Tomaš Mikúš állította be.

Ötgólos kiütéses sikerével az Érsekújvár egy pontra megközelítette a Slovant a tabellán.

A pozsonyi együttes zsinórban öt győzelem után kapott ki, ráadásul első vereségüket könyvelhették el a szezonban a rendes játékidőben. Az Érsekújvár vasárnap kerületi rangadón fogadja a Nyitra együttesét.

Tipos Extraliga, 11. forduló, alapszakasz:
HC Mikron Érsekújvár - HC Slovan 5-0 (1-0, 1-0, 3-0)
Gólszerzők:
5. Farley (Lee, Johnson), 36. Jackson (Johnson, Farley), 41. Jackson (Ligas, Farley), 46. Johnson (Lee), 57. T. Mikúš (Ligas, Števuliak).
A 11. forduló további eredményei:
HC MV Transport Eperjes – HK Dukla Trencsén 2-5 (1-2, 1-0, 0-3)
HK Poprád - HK Dukla Ingema Nagymihály 4-3 hosszabbítás után (3-2, 0-0, 0-1 – 1-0)
HK Grott Igló - HKM Zólyom 3-0 (2-0, 1-0, 0-0)
MHK 32 Liptószentmiklós - HK Nyitra 1-5 (1-1, 0-4, 0-0)
HC 05 Besztercebánya - HC Kassa 5-6 (2-2, 2-2, 1-2)