2022. szeptember 17., 08:49

Kiütéses érsekújvári győzelemmel rajtolt a szlovák hokiszezon a tavalyi ezüstérmes otthonában

A szlovák jégkorong-bajnokság (Tipos Extraliga) pénteki nyitófordulójában az érsekújvári bikák idegenben a kerületi rivális Nyitra otthonában játszottak rangadót. Majoross Gergely együttese magabiztos játékkal és kiütéses sikerrel kezdte az új idényt.

hcnovezamky.eu
Fotó: hcnovezamky.eu

A szlovák Tipos Extraliga első fordulójában az Érsekújvár idegenben a kerületi rivális és tavalyi ezüstérmes Nyitra otthonában kezdte meg szereplését az új idényben. Az újváriak remekül felkészültek az új idényre, hiszen nyolc felkészülési meccset is játszottak és több erősítés is érkezett a klubhoz.

A Majoross Gergely edzette együttes pedig ezt a felvetést a pályán is igazolta és a hetedik percben Farley szerzett vezetést az újvári bikáknak.

Az első harmad végéhez közeledve a vendég újváriak megduplázták előnyüket, miután Farley egy gólpasszt is kiosztott, amiből Jackson volt eredményes. A tavalyi ezüstérmesnek pedig ezzel fel volt adva a lecke.

A második harmadban a Nyitra viszonylag hamar betalált Myklucha révén, de ez csak a szépítésre volt elég, újabb gólt nem tudott már szerezni a hazai együttes. A záró játékrészben az újváriak további gólokat szereztek, az 51. percben Dickman állította vissza a kétgólos különbséget emberelőnyös helyzetből az újváriak javára. A vendégek a hajrában még kétszer voltak eredményesek, előbb Farley, majd Tomaš Mikuš is üres kapus gólt szerzett.

Az Érsekújvár ezzel fölényes 5-1-es győzelemmel kezdte az idényt a tavalyi ezüstérmes otthonában.

Tipos Extraliga, 1. forduló:

HK Nyitra – HC MIKRON Érsekújvár 1-5 (0-2, 1-0, 0-3)

Gólszerzők: 21. Myklucha (Holešinský, Bodák) - 7. Farley (Lee, Johnson), 17. Jackson (Farley, Lee), 51. Dickman (Ondrušek, Lee), 59. Farley (Hatala), 59. T. Mikúš.

„Az eredmény kiváló, de a teljesítmény lehetett volna jobb is. Volt némi idegesség, az egész csapat nagy izgalommal készült a nyitómeccsre. Főleg arról volt szó, hogy ebben a stadionban a kerületi riválissal játszunk, ahol mindig nagyon izgalmas mérkőzéseket játszunk a Nyitrával. Kiváló kezdés, de rosszul játszottunk, különösen a második harmadban. A kapus meccsben tartott minket, ő volt a vezérünk. A harmadik harmad már jobban sikerült, sok lövést tudtunk hárítani. Ez egy jó kezdet, de továbbra is keményen kell dolgoznunk." - vélekedett a mérkőzést követően Majoross Gergely az érsekújváriak vezetőedzője.

A nyitóforduló további programjában a címvédő pozsonyi Slovan idegenben a Poprád otthonában győzött 4-2-re. Az első fordulóban keleti rangadót is rendeztek Zemplénben, ahol a Nagymihály 3-2 arányban győzte le a Kassa csapatát. Az első játéknapon idegenben csak az újváriak és a Slovan tudott nyerni, győzött viszont hazai közönség előtt a Zólyom és az Eperjes is. A forduló legtöbb találatát a Besztercebány és Igló összecsapása hozta, összesen 11 alkalommal zörrent a háló, amit végül a Besztercebánya hazai pályán 6-5-re nyert meg.