2019. január 7., 20:30

Jókora zakót kaptak az érsekújváriak

Vízkereszt napján játszották a Tipsport Liga 39. fordulójának mérkőzéseit, valamint egy korábbról elmaradt összecsapást is pótoltak. Az érsekújváriak Gyetván korcsolyáztak ki a jégre, és hiába számítottak jóval esélyesebbnek a vendégek, súlyos vereséget mért rájuk a hazai alakulat. A játéknap rangadóján pedig a kassaiak odahaza maradtak alul a besztercebányaiakkal szemben.

hoki_Kassa_Ersekujvar

Két vereséggel a háta mögött utazott el az Érsekújvár Gyetvára. A kilencedik helyezett fogadta a hatodikot, ami viszont beszédesebb, húsz pont választotta el egymástól a két együttest. A hazaiak jó formában várták a találkozót, hiszen az utolsó három meccsüket hozták, egyedül a zólyomiak ellen kényszerültek hosszabbításra. Az első harmadban csupán egy találat született, a kisalföldiek emellett néhányszor odaajándékozták a korongot a gyetvaiaknak a saját harmadukban, a lehetőségekből azonban nem éltek a hazaiak. A 14. percben Daniel Gachulinec középről ütött a kapura, és ugyan gyengének tűnt a lövése, mégis vezetést szerzett a csapatának – 1:0.

A második harmad bizonyult döntőnek. Páros kiállításkor, négy a négy elleni játékból jött össze a második hazai találat a 24. percben. Peter Hraško nagyjából hasonló pozícióból lőtt a kapuba, mint az első gólnál a csapattársa. A HC 07 támadott tovább, és a 31. percben a kanadai Hayden Hodgson bombázott a kapuba. Andrej Košarišťan ezzel kiszállt a meccsből, egymást követő második összecsapáson – az idény során másodszor – ismét helyet cserélt Matej Kristínnel. Az Újvárnak adódtak helyzetei, de nem tudott élni velük. A 40. percben pedig jött a negyedik pofon, amely igencsak látványosra sikerült. Egy szem védő maradt a két hazai támadóval szemben, Rastislav Gašpar átpasszolt balra Jozef Tibenskýnek, akinek annyi volt a dolga, hogy bevágja a pakkot a félig üres kapuba. A 47. percben még egy gólt szerzett a Gyetva, a hazaiak tizenhét találatot jegyző gólvágója, Michal Murček állította be a végeredményt – 5:0.

A gyetvaiak jókora zakóval küldték haza az újváriakat, és sorozatban negyedik győzelmüket aratták. A másik oldalon, Milan Jančuška csapata a harmadik egymást követő meccsen is kikapott, és míg az ötödik hely egyre távolibbnak tűnik, úgy a hetedik trencséniek egy pontra csökkentették a hátrányukat. Január 8-án ismét idegenben, Zólyomban lépnek jégre az érsekújváriak. Mivel a forduló rangadóján a listavezető kassaiak a második helyezett Besztercebányától kétgólos vereséget szenvedtek, helycsere történt a liga élén.

HC 07 Detva-HC Mikron Nové Zámky 5:0 (1:0, 3:0, 1:0).
Gólok/gólpasszok: 14. Gachulinec (Surový, F. Fekiač), 24. Hraško (Sládok), 31. Hodgson (Žilka, V. Fekiač), 40. Tibenský (Gašpar), 47. Murček (F. Fekiač, Puliš).
Játékvezetők: Goga, Rencz – Kollár, Muzsik. Kiállítások: 4:2. Emberelőny: 0:0. Emberhátrány: 0:0. Kapura lövések: 40:25. Nézők száma: 584.
Detva: Zalivin – Betker, Martin Chovan, Hraško, Sládok, Gachulinec, F. Fekiač, Jendroľ, Šimon – Puliš, Murček, Ščurko – Žilka, V. Fekiač, Hodgson – Král, Gašpar, Tibenský – Matúš Chovan, Valent, Surový.
Érsekújvár: Košarišťan (31. Kristín) – Andersons, Kudla, Dundáček, Zaťko, Ordzovenský, Novák, Hain, Hatala – Rogoň, Hruška, Štrauch – Ručkay, Zbořil, Šimun – Bajtek, Urban, Pospíšil – Henderson, Fábry, Jurík.

A 39. forduló további eredményei: Zólyom-Poprád 4:0; Nyitra-MAC 6:1; Kassa-Besztercebánya 3:5; DVTK-Liptószentmiklós 3:2; 2018. november 29-én játszották: Zsolna-Trencsén 1:2 h.u.; a 28. fordulóból elmaradt mérkőzésen: Trencsén-Zsolna 5:4.