2018. december 31., 17:24

Jégkorong: vezettek, végül kikaptak az újváriak

Az év utolsó játéknapján Kassára látogattak az érsekújváriak, és ugyan az első harmadot követően még ők vezettek, a másodikban már egyenlítettek a hazaiak, a harmadikban pedig fordítottak. A Tipsport Liga 37. fordulójában négy győztes meccs után vereséget szenvedett az Újvár, míg a nyitrai derbin a bajnok diadalmaskodott. Folytatás már a következő évben.

hoki_Kassa_Ersekujvar
Galéria
+7 kép a galériában

Kassán a listavezető és a tabella hatodikja találkozott. A két alakulatot nyolc pont választotta el egymástól, és a hazaiak azzal a tudattal léptek jégre, ha vesztesen hagyják el a csatát, akkor elveszítik vezető pozíciójukat. Az összecsapás első percei kevés izgalmat hoztak. Ezen változtatott a hazaiak emberelőnye, amelyet nem használtak ki, sőt, örülhettek, hogy Henrich Ručkay nem lőtt gólt emberhátrányból. Majd a kisalföldiek kerültek emberelőnybe, amelyet viszont rögtön gólra váltottak a 13. percben. Az öt a négy elleni játékban a teljes védelem figyelmét magára vonta a cseh Tomáš Pospíšil, majd a szintén cseh Richard Nejezchlebhez passzolt, aki a liga utolsója, vagyis a Zsolna után a liga legjobbja ellen is betalált – 0:1. Az egyenlítés a 21. percben jött össze a kassaiaknak. Beszorították a saját harmadukba a vendégeket, a csapatkapitány, Ladislav Nagy a kapu mögül adta vissza a korongot a kapu elé, ahol Jakub Suja végül fonákkal kotort a kapuba. Igazi ziccerek egyik oldalon sem akadtak, a hazaiak azonban többször kísérleteztek, és a két együttes közti különbség is egyre nyilvánvalóbbá vált.

A 43. percben a játékban megmutatkozó fölény góllá érett. A kék vonalról eleresztett lövésből még nem született találat, Andrej Košarišťan hárított, de a róla kipattanó korongot a hazaiak kaparintották meg, és hasonlóan az elsőhöz, a második gól is kapu előtti kavarodásból és fonákból született, ezúttal Gabriel Spilar volt a gólszerző. A Kassa tartotta az egygólos előnyét, míg az érsekújváriak helyzetekig sem jutottak el. A végén Milan Jančuška kockáztatott, lehívta a kapusát, de a 60. percben lényegében az újváriak szerencsétlenkedték össze a harmadik kassai találatot. Pospíšil képtelen volt benntartani a korongot a kassai harmadban, majd szabálytalanul szerelte Evan Brophey-t. Kiállítás helyett azonban technikai gólt ítéltek a játékvezetők, amelyet a kanadai center neve mellé írtak fel. A Diósgyőrben vereséget szenvedő kassaiak ezúttal jobbnak bizonyultak, és ha nem is szemet gyönyörködtető játékkal, de magabiztosan és meggyőzően nyertek.

Az év utolsó meccsén az Érsekújvár négy összecsapás után veszített, ennek ellenére megtartotta a hatodik helyét a táblázaton. A kassaiak a győzelmüknek köszönhetően továbbra is az élen állnak. Január 4-én a zólyomiakkal csatáznak az érsekújváriak hazai jégen.

HC Košice-HC Mikron Nové Zámky 3:1 (0:1, 1:0, 2:0).
Gólok/gólpasszok: 21. Suja (Nagy, McDowell), 43. Spilar (Hričina, Koch), 60. Brophey – 13. Nejezchleb (Pospíšil, Fábry).
Játékvezetők: Orolín, Juhász – Smrek, Pálkövi. Kiállítások: 3:2 (két percre); 10 percet kapott Koch. Emberelőny: 0:1. Emberhátrány: 0:0. Kapura lövések: 38:21. Nézők száma: 4541.
Kassa: Habal – Dudáš, McDowell, Pulli, Čížek, Koch, Pretnar, Michalčin – Nagy, Suja, Haščák – Kafka, Brophey, Netík – Hričina, Galamboš, Spilar – Lušňák, Klíma, Žitný – Petráš.
Érsekújvár: Košarišťan – Andersons, Kudla, Dundáček, Zaťko, Ordzovenský, Novák, Henderson, Hatala – Rogoň, Hruška, Štrauch – Ručkay, Zbořil, Jurík – Bajtek, Šimun, Nejezchleb – Jakúbek, Fábry, Pospíšil.

A 37. forduló további eredményei: Nyitra-Besztercebánya 3:6; Zólyom-DVTK 2:0; Zsolna-Poprád 2:3; Gyetva-Liptószentmiklós 4:2; MAC-Trencsén 3:1.