2021. május 27., 19:13

Jégkorong-vb – Hatalmas pofon: hétgólos vereséggel szakadt meg a szlovákok veretlensége

A Lettországban zajló jégkorong-világbajnokság csütörtöki játéknapján a tornán eddig veretlen szlovák válogatott is jégre lépett Svájc legjobbjai ellen. A svédek elleni súlyos vereség után a svájciak javítottak és óriási verést mértek a szlovákokra.

jégkorong, Szlovákia
Fotó: Reuters

A jégkorong-világbajnokság csütörtöki játéknapján óriási pofonba szaladtak bele a szlovákok: Svájc válogatottja 8-1 arányban legyőzte a szlovák válogatottat. Az első harmadban semmi nem utalt arra, hogy akár ekkora különbséggel is győzhetnek a svájciak, főleg a svédek elleni hétgólos svájci vereség után. A svájci válogatott az első harmad tizedik percében emberelőnyből szerezte meg a vezetést Diaz góljával.

A második játékrészt emberhátrányban kezdte a szlovák csapat, ami a mérkőzés alakulása szempontjából döntőnek bizonyult, ugyanis 25 másodperc után a svájciak újabb emberelőnyös gólt szereztek, ezúttal Andrighetto használta ki az emberelőnyt, ezzel már kétgólos hátrányban voltak a szlovákok.

Nem sokkal később a 26. percben újabb svájci találat született, Loeffel közvetlen közelről Hudáček lepkés kesztyűje alatt talált a szlovák kapuba. A mérkőzés a folytatásban is jó iramú volt, mindkét kapu előtt akadtak lehetőségek. A szlovák csapat első emberelőnyét nem tudta kihasználni, így a svájciak továbbra is magabiztosan vezettek, sőt a második harmad végén megszerezték negyedik góljukat is, amivel el is döntötték a mérkőzést Hofman találatával.

A záró harmadban sem vettek vissza a svájciak és már az első percben gólt szereztek, ezzel már ötgólosra növelték előnyüket. Négy perccel később egy bedobás után a szlovákok védekező harmadában a támadó kékre került a korong, amit Kurashev váltott gólra. Egy perccel később szépítettek a szlovákok, Cehlárik passzát Krištof értékesítette. A gólzápor ezzel még korántsem ért véget, a svájciak hét perccel a vége előtt már a hetedik góljukat szerezték. A találkozó 8-1-es végeredményét Loeffel állította be az 55. percben.

Szlovákia első vereségét szenvedte el a világbajnokságon, Craig Ramsay tanítványai legközelebb Dánia ellen lépnek pályára.

Jégkorong-vb, A-csoport:
Svájc - Szlovákia 8-1 (1-0, 3-0, 4-1)
Gólszerzők és gólpasszok: 10. Diaz (Hofmann, Andrighetto), 21. Andrighetto (Diaz, Hofmann), 26. Loeffel (Scherwey, Bertschy), 37. Hofmann (Corvi, Loeffel), 41. Meier (Alatalo, Kurashev), 45. Kurashev (Untersander, Ambühl), 53. Hofmann (Ambühl, Andrighetto), 55. Loeffel (Moser, Bertschy) - 46. Krištof (Cehlárik).
Svájc: Berra – Diaz, Geisser, Untersander, Moser, Loeffel, Siegenthaler, Alatalo – Hofmann, Simion, Corvi – Ambühl, Hischier, Kurashev – Meier, Vermin, Andrighetto – Scherwey, Herzog, Bertschy – Mottet
Szlovákia: Hudáček - Gernát, Rosandič, Nemec, Ďaloga, Jánošík, Kňažko, Gachulinec, Ivan - Lantoši, Hrivík, Cehlárik - Pospíšil, Krištof, Holešinský - Studenič, Roman, Kelemen - Liška, Sukeľ, Skalický