2021. március 17., 13:02

James ismét remekelt, sorozatban harmadszor nyert a címvédő Lakers

A címvédő Los Angeles Lakers sorozatban harmadszor nyert az észak-amerikai kosárlabdaligában, a keddi játéknapon a vendég Minnesotát győzte le LeBron James vezérletével.

LeBron James

A 36 éves játékos pályafutása 99. tripla-dupláját érte el a meccsen

25 ponttal, valamint 12-12 lepattanóval és gólpasszal. A Lakers sikerének másik kulcsa Montrezl Harrell volt, aki a cserepadról beállva 25 pontot ért el.

A játéknap rangadóján a legjobb mérleggel rendelkező

Utah Jazz idegenben, fordulatos meccsen 117-109-re múlta felül a Boston Celtics gárdáját.

A találkozón 13-szor változott, hogy melyik csapat vezet, a Jazz végül nagyszerű távoli dobásaival kerekedett felül riválisán, ugyanis 19 hárompontost süllyesztett a gyűrűbe.

A legjobb egyéni teljesítményt a Portland Trail Blazers vezére nyújtotta

Damian Lillard 50 pontot szórt és 10 gólpasszt adott a New Orleans Pelicans otthonában 125-124-re megnyert mérkőzésen. Remeklésének értékét csak növeli, hogy pontjai 40 százalékát az utolsó negyedben szerezte, amellyel elősegítette, hogy csapata 17 pontos hátrányból fordítson. Lillard 16 ezer pont és 4000 gólpassz felett jár, rajta kívül csupán Oscar Robertsonnak, Larry Birdnek és LeBron Jamesnek sikerült ezt elérnie a kilencedik szezonjáig.

Folytatta jó sorozatát a tavaly nagydöntős Miami Heat és a keleti főcsoportban éllovas Philadelphia 76ers

előbbi ötödször, utóbbi hatodszor diadalmaskodott sorozatban. A legrosszabb formában lévő gárda, a Houston Rockets viszont egymást követő 17. vereségét szenvedte el.