2018. április 29., 12:09

Idegenben került előnybe a Boston Bruins

A Boston Bruins 6-2-re győzött a Tampa Bay Lightning otthonában az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) rájátszásában, a keleti főcsoport elődöntőjének szombati első mérkőzésén.

Boston Bruins Tuukka Rask

A bostoniaknál több kiváló egyéni teljesítmény is volt: Patrice Bergeron két góllal és egy gólpasszal, Rick Nash két góllal, Brad Marchand egy találattal és három gólpasszal, a cseh David Pastrnák pedig négy előkészítéssel járult hozzá a magabiztos sikerhez.

Nyugaton a házigazda Vegas Golden Knights a svéd William Karlsson duplájával 2-0-ra vezetett a San Jose Sharks elleni párharc második meccsén, de Brent Burns két találatával és Logan Couture góljával fordítottak a vendégek. A hazaiaknak sikerült egyenlíteniük, de a hosszabbításban Couture révén a San Jose szerezte meg a győztes gólt, így összesítésben 1-1 a párharc állása.

Eredmények, főcsoport-elődöntők:
Kelet:
Tampa Bay Lightning-Boston Bruins 2-6 (Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1-0, a Boston javára.)
Nyugat:
Vegas Golden Knights-San Jose Sharks 3-4 - hosszabbítás után (Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1-1.)