2018. december 27., 10:50

Hosszabbításban nyertek az érsekújváriak

A Tipsport Liga 2018-19-es idényének 35. fordulójában Nyitrára látogattak az érsekújváriak. A kerületi rangadón a hazaiak voltak az esélyesebbek, végül mégis a hosszabbítás döntött, méghozzá az újváriak javára. A kisalföldiek továbbra is őrzik a hatodik helyüket a tabellán, és egyre közelebb kerülnek az előttük álló zólyomiakhoz.

Fotó: Tasr

Az érsekújváriak két 3:1-es győzelem után utaztak a nyitrai összecsapásra. A hazaiak a negyedik helyen álltak, míg a vendégek a hatodik helyet foglalták el a táblázaton, ami hétpontos előnyt jelentett a nyitraiak javára. A mérkőzést ennek ellenére az Érsekújvár kezdte jobban, hiszen már a második percben gólt lőttek, igaz, a játékvezető a lövés előtt belefújt a sípba, ezért érvénytelennek minősült Henrich Ručkay találata.

Az első harmadban nem esett gól, viszont a Nyitra az első harmadból átvitte az emberelőnyét a második elejére is, és a 21. percben ezt használta ki. Juraj Majdan fonákkal emelt a félig üres kapuba – 1:0. Az egyenlítés a 26. percben jött össze. A sérüléséből visszatérő Tomáš Pospíšil vitte be a korongot a nyitrai harmadba, a lövését még hárította Juraj Šimboch, de a kipattanó a kanadai Mathieu Hendersonhoz került, aki szintén fonákkal szerezte első gólját nemcsak újvári színekben, hanem a szlovák ligában is. A 31. percben pedig fordulatot vett a meccs. A vendégek beszorították a hazaiakat a harmadjukba, a harminchat éves veterán, Michal Novák pedig a kék vonalról, lényegében a kispad mellől bombázott a hálóba. Šimboch az előtte álló védőtől aligha láthatott bármit is.

A zobori alakulat a 47. percben egalizálta az állást. Dalibor Bortňák tört be a bal szélen, és pazar egyéni akciója végén a kapu előtt álló Samuel Bučekhez passzolt, akinek a lövése a kapufáról pattant be a kapuba. Miközben a hazai szurkolók még ünnepeltek, rögtön a gól utáni bedobásból ismét elhúztak eggyel az érsekújváriak. A kanadai Kenney Morrison a védőtársának akart passzolni, helyette elképesztő hibát vétve gyönyörű gólpasszt adott Pospíšilnek, aki pontosan Šimboch lába közé célzott.

A Nyitra a végén kockáztatott, és megérte, a hat az öt elleni játékból tizennyolc másodperccel a vége előtt gól született. Majdan a kapu mögül káprázatos passzal ajándékozta meg a kanadai Judd Blackwatert, aki könyörtelenül bevágta a korongot a kapuba. Következett a hosszabbítás, három a három ellen, amelyben az érsekújváriak bizonyultak jobbnak. Eduard Šimun az újvári harmadból siklott végig a bal oldalon egészen a nyitrai kapuig, és Šimboch botos kesztyűje mellett talált utat a lövése a kapuba. Az ő bámulatos egyéni akciójának köszönhetően a két pont az Érsekújváré lett.

A cseh Pospíšil 3 ponttal (1+2) tért vissza, az érsekújváriak pedig sorozatban harmadik diadalukat aratták. A negyedik nyitraiaktól hat pont választja el őket, az ötödik zólyomiaktól viszont már csak négy, míg a trencséniek előtt kétpontos az előnyük. Az újváriak vezetőedzője, Milan Jančuška úgy nyilatkozott a remek hangulatú mérkőzés után, hogy örül a hosszabbításban szerzett győzelemnek, viszont sok dologhoz tilos és nem akar hozzászólni, és nagyon dühös emiatt. December 28-án a liga utolsó alakulatát, a zsolnaiakat fogadják az érsekújváriak.

HK Nitra-HC Mikron Nové Zámky 3:4 h.u. (0:0, 1:2, 2:1 – 0:1).

Gólok/gólpasszok: 21. Majdan (McCormack, Lantoši), 47. Buček (Bortňák), 60. Blackwater (Majdan, Lantoši) – 26. Henderson (Pospíšil), 31. Novák (Pospíšil), 48. Pospíšil, 62. Šimun (Zaťko).

Játékvezetők: Štefík, Jonák – Výleta, Tvrdoň. Kiállítások: 3:5. Emberelőny: 1:0. Emberhátrány: 0:0. Nézők száma: 3479.

Nyitra: Šimboch – McCormack, Mezei, Morrison, Rais, Versteeg, Pupák, Korím – Lantoši, Slovák, Blackwater – Scheidl, Kerbashian, Majdan – Buček, Bortňák, Hrušík – Čaládi, Šiška, Minárik – Pätoprstý.

Érsekújvár: Košarišťan – Kudla, Andersons, Zaťko, Dundáček, Novák, Ordzovenský, Hatala, Hain – Štrauch, Hruška, Rogoň – Jurík, Zbořil, Ručkay – Nejezchleb, Šimun, Bajtek – Pospíšil, Fábry, Henderson.

A 35. forduló további eredményei: Liptószentmiklós-Zólyom 1:4 (december 4-én játszották); Trencsén-Besztercebánya 4:3; Kassa-Gyetva 2:0; Zsolna-DVTK 5:3; MAC-Poprád 1:3.