2021. május 28., 09:43

Hosszabbításban harcolta ki a továbbjutást a Carolina

A Carolina Hurricanes hosszabbítás után 4-3-ra győzött a Nashville Predators otthonában az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) rájátszásának csütörtöki játéknapján, ezzel továbbjutott az első fordulóból.

Carolina

A vendégek legjobbja a finn Sebastian Aho volt,

aki előbb 3-1-es hazai vezetésnél a második negyedben szépített, majd a hosszabbítás második percében eldöntötte a meccset, és ezzel a továbbjutást is.

Érdekesség, hogy a párharc hat mérkőzése közül négy a ráadásban dőlt el.

A következő körben a címvédő Tampa Bay Lightning lesz a Carolina ellenfele.

A Montreal ugyancsak 4-3-ra győzött idegenben, hosszabbítás után, így a Toronto elleni párharca még nem dőlt el. A hazaiaknál Jake Muzzin, a vendégeknél pedig a finn Joel Armia duplázott. A kanadai csapatok legközelebb két nap múlva találkoznak egymással Montrealban.

Eredmények, rájátszás:
Északi csoport, 1. forduló, 5. mérkőzés:

Toronto Maple Leafs-Montreal Canadiens 3-4, hosszabbítás után
Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3-2, a Toronto javára.

Közép csoport, 1. forduló, 6. mérkőzés:

Nashville Predators-Carolina Hurricanes 3-4, hosszabbítás után
Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4-2, a Carolina javára.