2021. március 8., 08:35

Hosszabbításban győzte le az Érsekújvár a DVTK-t

A szlovák jégkorong bajnokság (Tipos Extraliga) alapszakaszának 46. fordulójában az újvári bikák hazai pályán egy fordulatos mérkőzésen hosszabbítás után legyőzték a DVTK Jegesmedvéket.

Egy rendkívül fordulatos és izgalmas mérkőzést játszott az Érsekújvár és a DVTK Jegesmedvék a szlovák jégkorong bajnokság (Tipos Extraliga) 46. fordulójában. A mérkőzésen az újváriak szerezték meg a vezetést az első harmad 9. percében, Varga góljával. A miskolciak öt perccel később egyenlítettek, Walker révén. A második harmadban úgy tűnt, nem zörrenek meg a hálók, de a játékrész hajrájában, a 38. percben a DVTK megszerezte a vezetést, Anderson találatával.

A záró harmadban három perc leforgása alatt három gól is született.

Elsőként az Érsekújvár egyenlített a 48. percben,  Jurík góljával. Másfél perccel később pedig Gőz Balázs ismét vezetéshez juttatta a miskolci együttest. Bő 10 perccel a vége előtt az érsekújváriak újra egyenlítettek, a hátralevő időben pedig Tokaji Viktor csapata mindent megtett a rendes játékidőbeli győzelemért, még Adorján Attila kapus helyére is mezőnyjátékos érkezett egyenlő állásnál, de a rendes játékidőben nem született döntés, így következhetett a ráadás.

Majoross Gergely együttese a hosszabbítás második percében, Varga góljával megszerezte a győzelmet jelentő találatot, ezzel 4-3-ra legyőzte az Érsekújvár a DVTK-t.

Ezzel a győzelemmel az újvári együttes biztos play-off osztályozót érő két pontot szerzett a Jegesmedvék ellen, és lehetőséget a továbbjutásra a legjobb nyolc közé. A DVTK pontszámban már nem érheti be az újvári bikákat.

Tipos Extraliga, alapszakasz, 46. forduló:

HC Mikron Nové Zámky - DVTK Jegesmedvék 4-3 (1-1, 0-1, 2-1 – 1-0) hosszabbítás után

Gólok és gólpasszok: 9. Varga (Clarke, Iacobellis), 48. Jurík (Iacobellis, Varga), 50. Clarke (Iacobellis), 62. Varga (Holenda) – 14. Walker (Göz, Anderson), 38. Anderson (Wehrs, Walker), 49. Göz (Walker, Anderson)