2020. november 18., 13:53

Hosszabbítás után győzött az Érsekújvár, már csak harmadikok a tabellán

A szlovák jégkorong bajnokság (Tipos Extraliga) keddi játéknapján az Érsekújvár hazai pályán fogadta a Dukla Nagymihály csapatát és drámai csatába hosszabbítás után győzte le a zempléni együttest.

A Tipos Extraliga 14. fordulójában az újvári bikák hazai pályán fogadták a Nagymihály csapatát. A végig kiélezett mérkőzésen az első harmad elején szinte azonnal megszerezték a vezetést a nagymihályiak a második percben. Az újváriaknak négy perccel az első játékrész vége előtt sikerült kiegyenlíteni Obdržálek góljával.
A második játékrészben az újváriak a vezetést is megszerezték Bajtek találatával, amit azonban a záró harmadban nem tudtak megőrizni a hazaiak.
A nagymihályiak a harmadik harmadban kiegyenlítettek Majdan és Southorn összjátékát követően. Mivel újabb gól nem született a rendes játékrészben következhetett a hosszabbítás. A hazaiak a ráadás harmadik percében be is találtak Obdržálek révén, ezzel meg is nyerték a mérkőzést hosszabbítás után.

Mivel a riválisok kihasználtak, hogy az Érsekújvár hosszabbítás után győzött, a Nyitra ismét megelőzte az újváriakat. A nyitraiak szintén hazai pályán győztek a Gyetva ellen 4-1 arányban és feljöttek a tabella második helyér, míg az Érsekújvár visszaesett a harmadik helyre.

A listavezető Poprád idegenben a bajnok Besztercebányából hozta el a győzelmet jelentő pontokat, miután 2-1-es hátrányból fordítottak a poprádiak 5-2-re és továbbra is vezetik az Extraligát. A poprádiak sorozatban negyedik sikerüket könyvelhették el. A hazaiak kapuját a magyar válogatott hálóőre Vay Ádám védte ezúttal, de csapatán ígysem tudott segíteni.

Hazai pályán gálázott a pozsonyi Slovan, miután egy gólzáporos mérkőzésen 6-3-ra győzték le miskolci Jegesmedvéket. Zsinórban harmadik győzelmével a Kassa is megkezdte a felzárkózást. A keletiek a Trencsén ellen nyertek rangadót és 1-0-ra győztek a Steel Arénában.