Hokiőrültek figyelem, parázs csata várható a Stanley-kupáért
Minden idők egyik legkiélezettebb Stanley-kupa döntője következik, melyet a Florida Panthers és az Edmonton Oilers vív egymással. A Florida a tavalyi évhez hasonlóan ismét a döntőbe került, de ezúttal mindenképpen győzni szeretnének a párharcban. Az Edmonton Oilers 2006-óta nem játszott a Stanley-kupáért. Mindkét csapat motiváltan vág neki a döntősorozatnak, nézzük, hogy milyen utat járt be a két főszereplő.
A Florida Panthers ugyan tavaly bekerült a döntőbe, de a Stanley-kupát végül a Vegas Golden Knighst csapata emelhette magasba.
A csapat története során összesen háromszor lett a Keleti főcsoport győztese, azaz háromszor játszhatott a Stanley-kupáért, ám azt eddig még soha nem hódította el.
A Florida az idei alapszakaszt az előkelő harmadik helyen zárta a Keleti főcsoportban a New York Rangers és Carolina Hurricans előtt. A rájátszásban könnyen túljutottak a Tamba Bay Lightingon, az egymás elleni párharcot 4-1-es arányban nyerték meg. A negyeddöntőben a Boston már keményebb diónak bizonyult, de a széria 4-2-es floridai győzelemmel zárult. A Keleti főcsoport döntője a New York Rangers és Florida között zajlott. A párharc eleje kiegyenlített volt, és a harmadik mérkőzésen a New York vezetett, de a szériát végül a Florida Panthers nyerte 4-2-es összesítésben.
A floridaiak mindenképpen számíthatnak az amerikai Matthew Tkachuk csatárra, aki összesen 19 pontot gyűjtött össze, így ő a floridaiak legeredményesebb játékosa. Érdemes még megemlíteni a szintén amerikai Kyle Okposot, a finn Aleksander Barkovot, illetve az orosz nemzetiségű Szergej Bobrovszkij hálóőrt, aki a rájátszás során már többször kifogta ellenfeleinek a lövéseit.
A jégkorong-rajongóknak nem kell bemutatni a világ egyik legismertebb és legsikeresebb játékosát, Wayne Gretzkyt, akit úgy is szoktak becézni, hogy a “Great One” (Az egyetlen legnagyobb) .
Ő az, aki az Edmonton csapatában négy Stanley-kupát nyert. A csapat összesen ötször hódította el a Stanley-kupát, az 1989-90-es szezonban ezt a legenda nélkül tették meg.
Az Edmonton Oilers ötödikként zárta az alapszakaszt. A rájátszás első fordulójában, a nyolcaddöntőben a Los Angels Kings csapatán jutottak túl először. A párharcot 4-1-re nyerték meg, Anze Kopitárékat játszva könnyedséggel búcsúztatták. A folytatásban viszont hatalmas kanadai derbire került sor a negyeddöntőben, ugyanis a Vancouver Canucksal kerültek össze. A végig szoros és fordulatos mérkőzések során aztán az Edmonton jutott tovább, az utolsó mérkőzést 3-2-re nyerték meg a Vancouver otthonában, így ők kerültek be a Nyugati főcsoport döntőjébe.
A döntőben a Dallas Stars-al csaptak össze McDavidék, és bár a párharc 4-2-re végződött az Edmonton javára, de a Nyugati főcsoport alapszakaszának a győztese alaposan megizzasztotta Wayne Gretzky egykori csapatát, a mérkőzések végig kiélezettek voltak.
Az Edmonton főleg a kapusteljesítményének, Skinner bravúrjainak köszönhetően nyerte meg a Nyugati főcsoportot. Ne feledkezzünk meg az eredményes csatárokról sem, a csapatban rengeteg klasszis található, elég csak megemlíteni Connor McDavided, akit sokan Wayne Gretzky utódjaként tartanak, ráadásul a rájátszásban ő gyűjtötte eddig a legtöbb pontot. Ryan Nugent-Hopkins aktivitása sem lebecsülendő, McDaviddel együtt az első sorban szerepel. Érdemes még kiemelni Leon Draisaitl teljesítményét is, jelenleg ő az egyik legtehetségesebb és legsikeresebb német jégkorongozó.
Minden adott tehát ahhoz, hogy egy színvonalas és izgalmas Stanley-kupa döntőt láthassunk. Mindkét csapat motivált és sikeréhes, hiszen a floridaiak a történetük során először hódíthatják el a Stanley-kupát, Wayne Gretzky egykori csapata, az Edmont Oilers pedig 1990-óta vár arra, hogy a profi észak-amerikai liga legértékesebb kupáját a magasba emelhesse.
Vajon melyik együttes diadalmaskodik, és ki hódítja meg 2023-24-es NHL szezon Stanley-kupáját?
Azok a hokiőrültek, akik a világbajnokság után még több jégkorong-mérkőzésre vágynak, biztos nem csalódnak majd. A történet apró szépséghibája, hogy jóval később kell nyugovóra térni, ugyanis a mérkőzések európai idő szerint hajnali két órakor kezdődnek. A párharc első mérkőzésére szombat hajnali két órakor, június 9-én kerül sor. Egy vérbeli hokiszurkolónak ez nem jelent akadályt igaz?