2022. április 2., 19:01

Hiába nyert, kiesett a Ferencváros

A Ferencváros 26-22-re legyőzte a szlovén Krim Mercator Ljubljanát a női kézilabda Bajnokok Ligájában, a negyeddöntőbe jutásért rendezett párharc szombati visszavágóján, de 55-52-es összesítéssel ellenfele jutott tovább.

FTC kézilabda
Fotó: MTI/Kovács Anikó

A magyar csapat - amely legutóbb a 2002-es elődöntőben tudott párharcot nyerni a BL egyenes kieséses szakaszában - egy héttel ezelőtt 33-26-ra kapott ki a szlovén fővárosban.

Eredmény, a negyeddöntőbe jutásért, visszavágó:
FTC-Rail Cargo Hungaria - Krim Mercator Ljubljana (szlovén) 26-22 (8-10)
lövések/gólok: 43/26, illetve 36/22
gólok hétméteresből: 7/5, illetve 2/2
kiállítások: 4, illetve 4 perc
Továbbjutott: a Krim Ljubljana, 55-52-es összesítéssel.

A magyar csapatból Bíró Blanka, Julia Behnke és Kovacsics Anikó hiányzott.

A szlovénok már a tizedik percben időt kértek, mert az FTC elszántan, gyors játékkal és a támadásban elkövetett hibák ellenére eredményesen kezdte a meccset (5-2). A házigazdák lendülete megtört, átlövésből szinte egyáltalán nem találtak be, ezt kihasználva a Krim egyenlített (6-6). Tizenöt perc alatt mindössze egy gólt tudott lőni a bajnoki címvédő Ferencváros, de mivel jól védekezett, ellenfele nem tudott elhúzni. Az első félidőben az utolsó két találatot az ugyancsak jól védekező vendégek szerezték, így a szünetben 10-8-ra vezettek.

A második felvonás elején négy perc alatt 4-0-s sorozatot produkált az FTC, de egy gólnál nagyobb különbséget nem tudott kialakítani, mert ellenfele támadásban és védekezésben is taktikusan kézilabdázott. A párharc első meccsét 13 góllal és kilenc gólpasszal záró Ana Gros ezúttal sok pihenőt kapott, ám csapata nélküle is magabiztosan játszott és jól reagált riválisa változtatásaira.

A 48. percben újabb rohamot indított a Ferencváros, de ezúttal is csak egy 4-0-s szériáig jutott, és mivel végül 26-22-re győzött, a Krim megőrzött három találatot az első meccsen szerzett előnyéből.

A mezőny legeredményesebb játékosa Klujber Katrin volt, aki 13 lövésből tíz gólt szerzett, Márton Gréta és Angela Malestein négy-négy alkalommal talált be. A túloldalon Ana Gros és Paula Posavec négy-négy góllal zárt. Janurik Kinga kilenc, a szlovénoknál Jovana Risovic hét védést mutatott be.

A két csapat 13. egymás elleni tétmérkőzésén az FTC hat vereség mellett hetedik alkalommal nyert. Elek Gábor, a Ferencváros vezetőedzője a lefújás után a sajtótájékoztatón úgy nyilatkozott, ellenfelük az első mérkőzésen akkora előnyt tudott kiharcolni, amiből meg is tudott tartani a visszavágón.

"Úgy gondolom, a párharc sorsa Ljubljanában eldőlt. Talán egy minimális esélyünk lett volna, de az első félidőben nagyon enervált volt a támadójátékunk, főleg átlövésből. Az grundkézilabda volt részünkről" - magyarázta.

Hozzátette, a védekezésük és a kapusteljesítményük az egész mérkőzésen szenzációs volt, de az elrontott az első meccs után sokkal pontosabb visszavágóra lett volna szükségük, főleg támadójátékban.

"Amikor lekerült rólunk a teher, akkor kezdtünk úgy kézilabdázni, ahogy tudunk" - mondta Elek.

Az ötszörös BL-győztes Győri Audi ETO KC csoportgyőztesként a negyeddöntőbe került, ahol az Odense HB vagy a Brest Bretagne lesz az ellenfele.