2022. november 7., 09:19

Hazai pályán botlott, de ennek ellenére is növelte előnyét az Érsekújvár

A Tipos Extraliga vasárnapi fordulójában a listavezető Érsekújvár a rendes játékidőben nem bírt a kiesés elől menekülő Liptószentmiklóssal. Büntetőkkel kikaptak ugyan az újvári zöld-fehérek, de ennek ellenére is növelték előnyüket a tabella élén.

hoki
Fotó: hcnovezamky.eu

Sorozatban második hazai mérkőzést nem tudta megnyerni az Érsekújvár a szlovák jégkorong-bajnokság legutóbbi játéknapján. Az újvári Bikák ezúttal a Liptószentmiklós csapatát látták vendégül. Majoross Gergely együttese pénteken a Trencséntől kapott ki simán, így javítani szerettek volna az újváriak.

A hazaiak villámgyorsan meg is szerezték a vezetést, a találkozó első percében Mike Lee lőtt gólt. A folytatásban több remek gólszerzési lehetőség adódott mindkét kapu előtt, de a kapusok remekeltek, így az első harmadban újabb találat nem született. A második játékrészben a vendég liptóiak veszélyesebbek voltak a kapura, több nagy ziccert is kialakítottak, de Kantor remek védésekkel őrizte csapata előnyét. A mérkőzés 33. percében a vendégek kiegyenlítettek Drábek szólójának köszönhetően, itt már Kantor sem menthette meg csapatát a góltól. Mivel a harmadik játékrészben mindkét hálóőr lehúzta a rolót és nem született újabb találat a rendes játékidőben, ráadásban dőlt el a mérkőzés. A hosszabbítás is gól nélkül zárult, így büntetőkkel dőlt el a találkozó. A büntetőknél a hazaiak rögtön előnybe kerültek az első sorozat után, de a liptóiak a harmadik és a negyedik sorozatban is betaláltak, míg az újváriak nem tudtak újabb büntetőt értékesíteni. Ezzel a Liptószentmiklós fordított és 2-1-re győzött büntetőkkel.

Majoross Gergely együttese így egy ponttal gazdagodott. Az újváriak szerencséje, hogy a vereség ellenére is növelni tudták előnyüket a tabella élén, mivel a Slovan újabb vereséget szenvedett. Ezúttal az Igló otthonában kaptak ki a pozsonyiak. Az újváriak előnye így két pontra nőtt a tabella élén.

A Slovan nem zárt túl acélos hétvégét, hiszen a futballcsapatuk után a jégkorongklubjuk is 4-1-es vereséget szenvedett. Az egyre jobb formába lendülő Nagymihály is győzni tudott a Nyitra ellen 4-3-ra, míg a Kassa hosszabbításban nyert fontos rangadót a Zólyom ellen. A forduló kiesési rangadóján az Eperjes hiába vezetett két góllal is, nem tudták otthon tartani a három pontot, a Besztercebánya is legyőzte a sereghajtót.

Tipos Extraliga, alapszakasz, 16. forduló:

HC Mikron Érsekújvár - MHK 32 Liptószentmiklós 1-1, büntetőkkel: 1-2 (1-0, 0-1, 0-0 – 0-0, 1-2)

Gólszerzők: 1. Lee (Klempa, Števuliak) ill. 34. Drábek (Pavúk)