2024. május 1., 09:22

Hátrányból fordítva ütöttük ki Dél-Koreát

A kezdeti nehézségek után a magyar jégkorong-válogatott 6-2-es győzelemmel gázolt át Dél-Koreán, a bolzánói divízió 1-es jégkorong-világbajnokságon.

Magyar jégkorong
Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Magyar szempontból nem indult jól a mérkőzés, hiszen az első perc közepén Dél-Korea máris megszerezte a vezetést.

Lee Seung-Jae megkerülte a kaput, a korong pedig az érkező Lee Young-Jun-hoz került, aki Bálizs Bence lábai közé lőtt, a játékszer pedig a kapuba került.

A góltól lendületbe jött az ázsiai csapat, mi pedig csak kerestük önmagunkat. A koreai elán akkor tört meg, amikor Jin-Kyu Park leütközte Mihály Ákost, aki fejre kapott egy bruális ütést. A bírók a mérkőzés végéig kiállították a támadót, a magyar csapat pedig ötperces emberelőnyben támadhatott. A fórt nem sikerült kihasználni, pedig sorra dolgoztuk ki a jobbnál jobb helyzeteket.

Nem sokkal később a koreai kiegészülés után aztán végre megszületett a magyar egyenlítés.

Papp Kristóf a kapu mögül szolgálta ki a berobbanó Erdély Csanádot, aki gólra váltotta csapattársa passzát. Az egyenlítés után megnyugodtak a magyar kedélyek, és több támadást is sikerült az ellenfél kapujára vezetni.

A tizenhatodik percben megfordult a mérkőzés állása.

Varga Balázs a túloldalon jól vette észre Sofron Istvánt, aki egy ügyes csellel átverte a koreai hátvédet, majd egy tipikus "Sofron-bombával" jutatta vezetéshez a magyar válogatottat. A harmad tehát magyar előnnyel zárult.

A második játékrész elején Bálizs Bence bravúrja kellett ahhoz, hogy ne egyenlítsen Korea, Yoon-Seok Kang szólóját sikerült hárítania a magyar hálóőrnek. A rossz kezdés után azonban sorra jöttek a magyar gólok.

Fotó:  MTI/Szigetváry Zsolt

Stipsicz Bence emberelőnyös távoli találatával kezdődött meg a gólgyártás.Nem sokkal később a koreai harmadban folytatódott  a magyar támadás, a korong Sebők Balázshoz került, aki a kék vonalról egy bődületes lövéssel juttatta be a játékszert az ázsiaiak kapujába. A lendület nem tört meg, sőt, kifejezetten élvezetes volt nézni a magyar támadásokat. A 28. percben Ortenszky Tamás vette észre az üresen lévő Mihály Ákost, aki nem hibázott, 5-1 ide.

A gól után összezavarodtak a koreaiak, egy időkérés után kapust cseréltek, Ha Jung Ho-t Lee Yeonseung váltotta.

Hamarosan őt is sikerült felavatni, a remekül játszó magyar kapitány, Erdély Csanád szerezte meg a második gólját, miután Papp Kristóf lövését pöckölte be a kapu bal alsó sarkába.

A gól után emberelőnybe került a koreai csapat, azonban mi szerezhettük volna meg a hetedik gólunkat Erdély Csanád kiugrásából, de szabálytalanul szerelték őt le , így büntető következhetett. A büntetőt Erdély kihagyta, de ne legyünk telhetetlenek, így is öt gólos előnnyel mehettünk szünetre.

A záró húsz percre már azzal a tudattal korcsolyázott ki a magyar válogatott, hogy a mérkőzés gyakorlatilag eldőlt. Ez meg is látszódott a játékon, hiszen figyelmetlenek és fegyelmezetlenek is voltunk. Sofron Istvánt végleg kiállították, aki egy durva szabálytalanságot követett el Don-Ku Lee ellen.

Öt percig játszhatott emberelőnyben Korea, és megszerezték a második góljukat.

Egy szépen megjátszott emberelőnyös figurát követően Shin Sang-Hoon maradt üresen, aki nem hibázott. A gólt megelőzően nekünk is volt egy lehetőségünk az emberhátrányunk elején. Ismét Erdély Csanád ugrott ki, aki ellen ismét szabálytalanságot követtek el. Következett hát Erdély második büntetője, de ez is kimaradt. A mérkőzés utolsó perceiben volt lehetőségünk az emberhátrányt és az emberelőnyt is gyakorolni. Sőt, kettős fórt is kaptunk, de ezt sem sikerült ezt kihasználni. A harmadot Dél-Korea nyerte, de a mérkőzés magyar győzelemmel zárult, újabb három pontot gyűjtöttünk be.

A kritikus pillanatokban sikerült tovább folytatni a játékot, és a gólgyártás is beindult, ez pedig óriási fegyvertényt jelenthet a továbbiakban.

Még talán az emberelőnyök kihasználásában és a pontos lövésekben, befejezésekben lehetne tovább javulni. Máris itt az újabb lehetőség, következő ellenfelünk Románia, akik 6-1-es zakót kaptak az olaszoktól, majd a szlovénoktól is. Nekünk sem kell őket sajnálni.