2019. január 13., 20:17

Győzelemmel kezdték a rájátszást a rimaszombatiak

Hosszabbítás után szerzett győzelemmel kezdte a rájátszást Rimaszombat II. ligás jégkorong csapata, amelynek így továbbra is esélye van az I. ligába történő feljutásra.

Fotó: Gecse Attila

A rimaszombatiak kiváló formában vannak igaz, hogy múlt héten szintén hosszabbításban vereséget szenvedtek Gölnicbányán, de még ez is belefért a gömöri csapatnak, s jobb gólarányuknak köszönhetően megnyerték a II. liga keleti csoportjának alapszakaszát. A HKM legjobb játékosa a 14 meccs alatt 31 pontig jutó Artem Dmitrijev volt.

A rájátszásban az alapszakasz negyedik helyezettjét, Tőketerebes (HK 2016 Trebišov) csapatát kapta ellenfélül a rimaszombati legénység, amely idehaza mintegy 300 néző előtt kezdte meg a két győztes meccsig tartó párharcot. A szombati mérkőzést a hazaiak kezdték jobban, de a kétgólos hátrányt még le tudták dolgozni a vendégek, s hatvan percnyi játék után döntetlenre állt az összecsapás. A hosszabbítás vége előtt két perccel aztán Filipiak talált a kapuba, eldöntve ezzel a mérkőzést.

A második mérkőzést Tőketerebesen rendezik január 19-én, s amennyiben azt is megnyernék a rimaszombatiak, úgy a Gölnicbánya-Bártfa párharc győztesével mérkőzhetnek meg az I. ligába jutásért.

HKM Rimavská Sobota - HK 2016 Trebišov 4:3 hosszabbítás után (2:0, 1:2, 0:1 - 1:0)
Gólok: 11. Dmitriev Artem; 15. Škantár Jakub; 34. Moroz Denis; 69. Filipiak Peter - 23. Kočiš Marek; 32. Čopák Vladimír; 41. Stríž Tomáš;
Lövések: 40:25. Kiállítások: 4:6. Bírók: Ivan - Trnka, Izakovič.