2018. december 22., 11:26

Győzelem a trencséniek ellen

A Tipsport Liga 33. fordulójában két hasonló erejű gárda csapott össze Érsekújvárban. Az azonos pontszámmal rendelkezők meccsén a hetedik fogadta a tabella hatodikját, és végül a trencséniek kétgólos vereséget szenvedtek. Az újváriak jobbak voltak, és győzelmüknek köszönhetően ismét ők állnak a hatodik helyen.

hoki NZ-BB

A bajnok után a múlt idény ezüstérmesével találkozott az Érsekújvár. Az első percektől az iram volt a jellemző a mérkőzésre, amolyan mezőnyhoki zajlott, igazi gólhelyzetek nélkül. A hazaiak első emlékezetes lehetőségét a cseh Richard Nejezchleb dolgozta ki, amikor egyedül tört be a harmadba a trencséniek gyűrűjében, de a kapu előtt szabálytalankodtak ellene, úgyhogy a lövés épp elmaradt. Az első gól a 19. percben született. Az érsekújváriak emberelőnyben játszottak, beszorították a harmadjukba a vendégeket, Michal Valentről két lövés is kipattant, a harmadikat azonban a kanadai Patrick Kudla már közelről beütötte az üres kapuba.

A második harmadban a hazaiak ziccert hibáztak, majd Milan Bartovič emberelőnyben a kapufát lőtte ki. Az egyenlítés a 32. percben emberelőnyben jött össze a trencsénieknek. A csapatkapitány, Branko Radivojevič a kapu mögött álló Ondrej Mikulának passzolt, ő pedig vissza Peter Sojčíknak, aki éles szögből emelt a kapuba. Ezután a másik oldalon születhetett volna gól szintén emberelőnyből, ha Hruška él a lehetőséggel. Valent hárította a további kísérleteket is, maradt tehát a döntetlen, egészen a 40. percig. Ekkor szépen kivitelezett támadást fejeztek be góllal a kisalföldiek. A korong útja Zaťko, majd Jurík volt, utóbbi indította a cseh csapatkapitányt, Adam Zbořilt, aki megállíthatatlanul siklott a trencséni védelem között, majd ügyesen lőtt Valent lepkés kesztyűje mellé – 2:1. Két harmad után is vezettek az érsekújváriak. A harmadik harmadban a Dukla előtt minden adott volt az egyenlítésre, kettős emberelőny, amely majdnem két percig tartott, majd újabb emberelőny, amely szintén kihasználatlan maradt. Az 56. percben fordult a felállás, a hazaiak kerültek fórba, amelyet ki is használtak. Šimun után Štrauchhoz került a korong, utóbbi pedig a bal szélről átpasszolt keresztbe az üresen várakozó Radim Hruškához, aki igazított egyet a korongon, majd a kapu üresebbik felébe vágta.

Az érsekújváriak 4:2 és 0:4 után harmadszor is felülmúlták az idény során a Vág-partiakat. Adam Zbořil 13 gólos a bajnokságban, míg az újváriak kanadai táblázatát Andreas Štrauch vezeti 23 (10+13) ponttal a 22 (13+9) pontos Zbořil előtt. Őket legjobb hátvédként Kudla követi 19 (5+14) ponttal. December 23-án a MAC Újbuda látogat Érsekújvárra.

HC Mikron Nové Zámky-HK Dukla Trenčín 3:1 (1:0, 1:1, 1:0).

Gólok/gólpasszok: 19. Kudla (Šimun, Štrauch), 40. Zbořil (Jurík, Zaťko), 56. Hruška (Štrauch, Šimun) – 32. Sojčík (Mikula, Radivojevič).

Játékvezetők: Fridrich, id. D. Konc – Tvrdoň, ifj. D. Konc. Kiállítások: 8:7 (két percre); 10 percet kapott Novák, Dlouhý és Bokroš. Emberelőny: 2:1. Emberhátrány: 0:0. Kapura lövések: 22:37. Nézők száma: 1235.

Érsekújvár: Košarišťan – Andersons, Kudla, Dundáček, Zaťko, Ordzovenský, Novák, Hain, Hatala – Rogoň, Hruška, Štrauch – Ručkay, Zbořil, Jurík – Šimun, Fábry, Nejezchleb – Henderson, Ondrušek, Rzavský.

Trenčín: Valent – Krejčí, Rýgl, Holenda, Gula, Frühauf, Luža, Krajč, Bokroš – Hecl, Sojčík, Radivojevič – Bartovič, Švec, Varga – Mikula, Dlouhý, Hudec – Luhový, Pardavý, Špankovič.

A 33. forduló további eredményei: Poprad-Banská Bystrica 5:2; Kassa-Liptovský Mikuláš 1:0; DVTK-MAC 2:0; Detva-Nitra 3:4; Zvolen-Žilina 2:4.