2022. március 27., 12:20

Gólzáporos meccsen kilenc gólt ütött a Calgary

A Calgary Flames házigazdaként 9-5-re nyert az Edmonton Oilers ellen az észak-amerikai profi jégkorongliga alapszakaszának szombati játéknapján.

Calgary Flames - Edmonton Oilers, NHL

Matthew Tkachuk két góllal és két gólpasszal, Elias Lindholm és Mikael Backlund két-két találattal,

Johnny Gaudreau pedig karriercsúcsot jelentő öt gólpasszal járult hozzá a hazai sikerhez.

A vendégeknél a német Leon Draisaitl pályafutása során ötödször ért el mesterhármast az NHL alapszakaszában. Csapata a 26. percben, 5-4-es hazai vezetésnél kapust cserélt, a finn Mikko Koskinen helyére Mike Smith állt. Az Edmonton sorozatban ötödször kapott ki idegenben.

A Carolina Hurricanes négy idegenbeli vereség után 7-2-re nyert a St. Louis Blues otthonában.

A San Jose Sharks a triplázó svájci Timo Meier vezérletével 4-1-re legyőzte a sorozatban kilenc vereségnél járó Anaheim Ducks együttesét. James Reimer 27 védéssel járult hozzá a sikerhez. Még nála is több dolga volt Thatcher Demkónak, a Vancouver Canucks kapusának, aki 35 lövést hárított, és csapata szintén 4-1-re nyert a Dallas Stars otthonában.

Sorozatban ötödször győzött a Minnesota Wild, amely ezúttal hosszabbításban bizonyult jobbnak (3-2) a Columbus Blue Jacketsnél.

A Washington Capitals csapatkapitánya, Alekszandr Ovecskin döntő szerepet játszott együttese 4-3-as diadalában a New Jersey Devils ellen.

Az orosz csatár lőtte ugyanis a győztes gólt, amely ebben az idényben a 42., NHL-pályafutásának pedig 772. alapszakaszbeli találata volt, utóbbival a harmadik helyen áll a profiliga történetében.

A legjobb góllövők örökranglistáját Wayne Gretzky vezeti (894) a szintén kanadai Gordie Howe (801) előtt.

Ovecskinnek a Devils elleni volt a 121. győztes gólja az NHL-ben, amivel utolérte Howe-t és a második helyen osztozik vele, míg az élen e statisztikai mutatóban a cseh Jaromír Jágr (135) áll.