2021. február 8., 10:43

Gólgazdag mérkőzést nyert a Carolina

Tartja remek formáját a Carolina Hurricanes, mely vasárnap a Columbus Blue Jackets otthonában nyert 6-5-re az észak-amerikai profi jégkorongligában.

NHL Carolina Hurricanes
Fotó: TASR / AP

A csapat nyerőemberének Jordan Staal bizonyult

a fordulatos találkozó 46. percében emberelőnyös góljával a mérkőzésen másodszor szereztek minimális előnyt a vendégek (5-4). Öt perccel később Staal az előkészítés során jeleskedett a Hurricanes újabb találatánál - így 1+2-vel zárt -, amelyre a Blue Jackets már csak egyszer, a 60. percben tudott válaszolni. A Hurricanes szezonbeli kilencedik meccsén a hetedik győzelmét aratta.

Scott Laughton NHL-karrierje első mesterhármasával vezette győzelemre a Philadelphiát,

amely az első harmad közepén hiába került kétgólos hátrányba, végül 7-4-re nyert Washingtonban. A Capitals egymást követő harmadik vereségét szenvedte el.

Chandler Stephenson két góllal, közte 3-3 után a győzelmet érő találattal vette ki a részét a Vegas Golden Knights sikeréből,

amely legjobb hazai idénykezdetét produkálja. A Golden Knightsnak pályaválasztóként ez volt a hatodik győzelme a szezonban, és egyetlen veresége során is pontot szerzett. A Kings egymást követő negyedik meccsét bukta el úgy, hogy pont nélkül maradt, és ezeken összesen 17 gólt kapott.

A Chicago Alex DeBrincat duplájával nyert,

a ráadásban vesztes Dallas otthon négy győzelem után először kapott ki a szezonban.

Thomas Greiss 36 védéssel járult hozzá a Detroit idegenbeli győzelméhez,

így megszakadt a Red Wings nyolc mérkőzés óta tartó nyeretlenségi sorozata. A rivális Florida Panthers kilencedik fellépésén először maradt pont nélkül az idényben.