2022. december 14., 11:23

Fordulatos meccsen nyert a Boston Los Angelesben

A Boston Celtics előbb húszpontos előnyt engedett ki a kezéből, majd a hajrában 13 pontos hátrányból állt fel, végül pedig hosszabbítás után négy ponttal győzött a Los Angeles Lakers vendégeként az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság  keddi játéknapján.

Kosárlabda

A két ősi rivális - és egyformán 17-szeres bajnok - kaliforniai találkozóján a vendégek a harmadik negyed közepén 81-61-re vezettek, a Lakers viszont egy 45-12-es rohammal fordított, és 3:40 perccel a negyedik szakasz vége előtt már 106-93-es előnyben volt.

A ligaelső Celtics azonban sokkal jobban hajrázott, hosszabbításra mentette a meccset, abban pedig jobbnak bizonyult.

A Bostonban Jayson Tatum 44, Jaylen Brown pedig 25 pontot szerzett, míg a Lakersben Anthony Davis 37 pontot és 12 lepattanót, LeBron James pedig 33 pontot ért el.

Davis remekül játszott, de a vereség az ő "lelkén is szárad", mivel 28 másodperccel a negyedik negyed vége előtt két büntetőt is kihagyott.