2019. február 14., 05:59

Folytatódott a liga, nyert az Érsekújvár

A tíznapos szünet után az utolsó periódusába érkezett a Tipsport Liga alapszakasza. Az érsekújváriak a gyetvaiakkal meccseltek szerdán, és végül hosszabbításba torkollott az összecsapás. Ott az újváriak találtak be, az egyik asszisztot pedig Andrej Košarišťan neve mellé írták. Az Újvárt üldöző diósgyőriek idegenben győztek, a MAC viszont hazai jégen kikapott.

hoki_Kassa_Ersekujvar

A szlovák tornagyőzelemmel végződő Kaufland Cup 2019 után ismét a ligára fókuszál a hokit szerető világ. Néhány forduló, és befejeződtek az alapszakasz küzdelmei. Az érsekújváriak tartják a hatodik helyüket a tabellán, vagyis biztosan a negyeddöntőben folytatnák. A Diósgyőr azonban nem adta fel még a harcot, és a szünet előtti utolsó fordulóban épp Érsekújvárban diadalmaskodott. A pihenőt követő első játéknapon a kilencedik Gyetvával találkoztak a zöld-fehérek, azzal a csapattal, amelyet a másik magyar alakulat, a MAC üldöz.

Az első percekben mindkét oldalon akadtak helyzetek, de a gólokra a harmad végéig kellett várni. A 17. perc épp letelt, amikor Peter Valent bevitte a korongot a hazaiak harmadába, majd a bal felső sarkot sikerült kilőnie – 0:1. Túl sokáig nem tartott a gólöröm, mivel rögtön a bedobás utáni támadásból egyenlítettek a kisalföldiek. A 18. percben tehát a kapu előtti kalamajkát végül Juraj Jurík zárta le, fonákkal talált be a gyetvai kapuba – 1:1.

A második harmadban a hazaiak vezetést szerezhettek volna, ha Ručkay betalál. A 26. perc környékén a vendégek jutottak óriási lehetőséghez, egy perc ötven másodpercig kettős emberelőnyben játszottak, de az egészből nem hoztak ki semmit. Urban és Jurík büntetése után ismét Urban ülhetett a büntetőpadra, bár az ítéletekben könnyedén el lehetett akadni. A 35. percben újabb emberelőny következett, de ezúttal a zöld-fehérek számára. A gyetvai gól szerzője, Valent került pályán kívülre, a hazaiak éltek a lehetőséggel, a Kaufland Cupot megjárt Eduard Šimun találatával pedig fordítottak – 2:1. A harmadik harmad Jurík kapufájával indult, amelyet Ručkay egyéni akciója követett. A 48. percben viszont egyenlítettek a gyetvaiak, Jozef Sládok röptében is középre tudott passzolni, Tomáš Török pedig közelről vágta a bal felsőbe – 2:2. A mérkőzés nem dőlt el a rendes játékidőben, jöhetett a ráadás. A három a három elleni küzdelem, úgy tűnt, jobban fekszik a Gyetvának, hiszen már az első tíz másodpercben eldőlhetett volna a meccs kimenetele. A Kaufland Cupon szereplő Radovan Puliš szólóját a szintén a tornán védő Košarišťan hárította, majd legalább két-három újabb kísérletet likvidált. A másik oldalon Adam Zbořilnak volt hasonló lehetősége, ő viszont Roman Petrík eszén nem tudott túljárni. A 64. perc kezdetén Košarišťan passzolt Miroslav Zaťkonak, ő Henrich Ručkayhoz, aki bekorcsolyázott a gyetvai harmadba, és a bedobókör közepéről a hosszú alsóba lőtt – 3:2.

Milan Jančuška együttese a kassaiak és a diósgyőriek elleni vereségek után nyert, és a sorozatban játszott négy hazai találkozójából kettőt behúzott. Február 15-én hárommeccses idegenbeli széria veszi kezdetét, először Miskolcon csapnak össze az érsekújváriak az őket üldöző DVTK-val. A biztos negyeddöntő múlhat a mérkőzésen.

HC Mikron Nové Zámky-HC 07 Detva 3:2 h.u. (1:1, 1:0, 0:1 – 1:0)
Gólok/gólpasszok: 18. Jurík (Ručkay, Zbořil), 35. Šimun (Pospíšil, Kudla), 64. Ručkay (Zaťko, Košarišťan) – 17. Valent (Török, Sládok), 48. Török (Sládok, Ďaloga).
Játékvezetők: id. D. Konc, Štefik – ifj. D. Konc, Gegáň. Kiállítások: 4:4. Emberelőny: 1:0. Emberhátrány: 0:0. Kapura lövések: 46:34. Nézők száma: 863.
Érsekújvár: Košarišťan – Hain, Zaťko, Ordzovenský, Novák, Hatala, Kudla, Henderson, Andersons – Ručkay, Zbořil, Jurík – Bajtek, Urban, Šimun – Pospíšil, Hruška, Štrauch – Ondrušek, Fábry, Rogoň.
Detva: Petrík – Kuklev, Martin Chovan, Gachulinec, Sládok, Betker, F. Fekiač, Jendroľ, Golian – Puliš, Murček, Ščurko – Žilka, Mclean, Hodgson – Gašpar, Matúš Chovan, Král – Ďaloga, Valent, Török.
A 50. forduló további eredményei: Liptószentmiklós-DVTK 0:2; Poprád-Zólyom 3:2; Besztercebánya-Kassa 5:1; Trencsén-Zsolna 3:2 h.u.; MAC-Nyitra 4:7.