2018. április 1., 08:14

Ferencvárosi győzelem a Busto ellen

A címvédő Ferencváros 9-8-ra legyőzte az olasz Banco BPM SM Busto csapatát a férfi vízilabda Eurokupa döntőjének első, szombati mérkőzésén a Komjádi-uszodában.

ftc-banco-vizilabda
Fotó: MTI: Szigetváry Zsolt

Varga Dénes szerezte az FTC első, második és harmadik találatát is, és mivel az első negyed vége előtt Stefan Mitrovic is eredményes volt, a hazaiak kétgólos előnybe kerültek (4-2).

A második felvonásban egyetlen gól sem született, a harmadikban pedig némi meglepetésre egyenlített a Busto (5-5). A Ferencváros többet támadhatott emberelőnyben, a vendégek viszont hatékonyabban céloztak létszámegyenlőségnél.

A magyar csapat eleinte kiválóan védekezett, de a meccs második felében már nem ez volt a jellemző, így végül csupán egygólos előnyt sikerült kialakítania a visszavágó előtt, amelyet április 18-án rendeznek a Milánóhoz közeli Busto Arsizióban.

Férfi Eurokupa, döntő, 1. mérkőzés:
FTC-PQSWaterpolo - Banco BPM SM Busto (olasz) 9-8 (4-2, 0-0, 3-4, 2-2)
a magyar csapat gólszerzői: Varga Dénes 3, Madaras, Jaksic 2-2, Vámos, S. Mitrovic 1-1