2019. január 28., 11:09

Érsekújvári siker a Dukla jegén

A Trencsén otthonában lépett pályára az Érsekújvár a Tipsport Liga 44. fordulójában. Gyorsan vezetést szereztek a vendégek, a hazaiak a második harmadban egyenlítettek, és még ugyanabban eldöntötték a meccs sorsát az újváriak. A magyar csapatok rangadóján a Diósgyőr, gólt sem kapva, idegenben diadalmaskodott a MAC felett, és győzelmével beérte a Duklát.

hoki_Kassa_Ersekujvar

Az alapszakasz végéhez közeledve egyre kiélezettebb a harc a ligában, minden egyes pont fontos a végső elszámolásnál. A Dukla és az Érsekújvár egymás elleni mérkőzésén a hatodik hely volt a tét, vagyis a biztos negyeddöntő a rájátszásban. Az újváriak az utolsó két összecsapásukat megnyerték, míg a trencséniek hosszabbításban kaptak ki Besztercebányán. A kisalföldiek jól kezdtek, már a 2. percben vezetést szereztek. Jelzett kiállításkor, amikor Bajtek került a jégre a palánknál, Eduard Šimun passzolt vissza a jobb oldali bedobókörbe, a cseh Tomáš Urban pedig a bal felső sarokba bombázott – 0:1. Az első gólt a második sor hozta össze. Az első játékrészben akadt néhány lehetősége a hazai csapatnak, de Matej Kristín minden kísérletet hárított.

A második felvonás trencséni emberelőnnyel indult. A 21. percben a Dukla játékosai az újvári kapu előtt járatták a korongot, Peter Ölvecký a kék vonalról bombázott, Kristínről a kapu előtt cirkáló csapatkapitány, Branko Radivojevič elé pattant a pakk, és a kiállítás lejárta után egy másodperccel betalált – 1:1. Az egyenlítés után ismét emberelőnyben játszottak a Vág-partiak, és egy jól kivitelezett akció végén Sojčík lőhetett, Kristín azonban bravúros védést mutatott be. A folytatásban mindkét oldal kidolgozta a helyzeteit, de maradt a döntetlen. A hazaiak legnagyobb lehetőségét Radivojevič puskázta el, míg az érsekújváriak Adam Zbořil egyéni produkciójából szerezhettek volna vezetést, de az igazi ziccert Bajtek és Urban hagyták ki, amikor az üres kapuba sem tudtak betalálni. A 39. percben emberelőnyben játszottak a zöld-fehérek, bedobás után Ordzovenský keresztbe passzolt Michal Nováknak, aki lövés helyett középre adta Patrik Rogoňnak, ő pedig Michal Valent lábai között a kapuba lőtt – 1:2. A harmadik harmadban növelhette volna előnyét az Érsekújvár. Ellentámadást fejeztek be a vendégek, Tomáš Pospíšil lövése kijött Valentről, másodjára pedig Branislav Fábry lövését is kitornászta. Az 50. percben Andreas Štrauch a kék vonalon kapta a korongot, amely a trencséni védők egymásba korcsolyázása miatt jutott el a támadóig, egyedül törhetett a kapura, fonákkal fejezte be, Valent azonban a mérkőzés ziccerét is kivédte. A végén a hazaiak lehozták a kapusukat, az érsekújváriak pedig először a kapufát lőttek ki, majd egy lesgóllal zárták a meccset.

Az idény során negyedszer is győzött Milan Jančuška alakulata a trencséniek ellen. A sorozatban harmadik győzelmének köszönhetően hét pontra ellépett az Újvár a Duklától, és közelebb van a negyedik hely, mint a hetedik. Január 29-én a Popráddal játszanak hazai jégen.

HK Dukla Trenčín-HC Mikron Nové Zámky 1:2 (0:1, 1:1, 0:0).
Gólok/gólpasszok: 21. Radivojevič (Ölvecký, Starosta) – 2. Urban (Šimun, Bajtek), 39. Rogoň (Novák, Ordzovenský).
Játékvezetők: Jonák, Goga – Frimmel, Durmis. Kiállítások: 5:4. Emberelőny: 0:0. Emberhátrány: 0:0. Kapura lövések: 31:29. Nézők száma: 2886.
Trenčín: Valent – Starosta, Rýgl, Bohunický, Cebák, Bokroš, Gula, Božík – Sojčík, Ölvecký, Radivojevič – Hecl, Radjenovic, Varga – Mikula, Švec, Sádecký – Luhový, Dlouhý, Hudec – Špankovič.
Érsekújvár: Kristín – Hain, Zaťko, Ordzovenský, Novák, Hatala, Kudla, Henderson – Ručkay, Zbořil, Jurík – Bajtek, Urban, Šimun – Pospíšil, Hruška, Štrauch – Rogoň, Fábry, Jakúbek – Slávik.

A 44. forduló további eredményei: Liptószentmiklós-Kassa 1:2; Besztercebánya-Poprád 3:2; Nyitra-Gyetva 8:2; Zsolna-Zólyom 0:5; MAC-DVTK 0:2.