2019. március 31., 08:20

Előny a Ferencvárosnál

Az Erste Liga döntőjének harmadik mérkőzésén a Ferencváros 2-1-re legyőzte hosszabbítás után a Csíkszeredát. A székelyföldi találkozón a második harmad utolsó percében szerzett vezetést a budapesti alakulat, majd a harmadik játékrészben egyenlítettek a hazaiak. A hosszabbítás nyolc percig tartott, ezzel az FTC 2:1-re vezet a négy győztes meccsig tartó párharcban.

Hoki Csíkszereda-FTC
Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

A nemezetközi bajnokságnak számító Erste Liga negyven összecsapásból álló alapszakaszát az FTC-Telekom nyerte az SC Csíkszereda előtt. A középszakasz élén ismét a Fradi végzett, megelőzve az Újpestet, a Debrecent, a Csíkszeredát és a Brassót. A liga küzdelmei a negyeddöntőkkel folytatódtak, ahol a Ferencváros 4:0-val söpörte le a Vienna Capitals II-t, szintén 4:0-val búcsúztatta a Csíkszereda a Brassót, ahogy az UTE a Fehérvári Titánokat, míg a legszorosabb párharcot a DEAC és a Gyergyó vívta, a harmadik a hetedikkel, és a debreceniek 4:3-as összesítéssel jutottak tovább.

A Ferencváros az elődöntőben is simán vette az akadályt, a DEAC 4:0-val alulmaradt. A csíkiek útja rögösebb volt. Az első két meccsen 4-1-es vereségeket szenvedtek az újpestiektől, majd innen jöttek vissza, és sorozatban négy találkozót nyertek, az utolsót 5-4-re hosszabbításban, a párharcot pedig 4:2-re. A döntő kialakult, FTC-Csíkszereda.

A döntő első összecsapására március 26-án került sor Pesterzsébeten, és meglepetésre a székelyek 3-7-re elpáholták a fővárosiakat. A 25. percben még 3-2-re vezetett a Fradi, Pavuk Attila a második gólját jegyezte, de még ugyanabban a percben, csak tizenkét másodperccel később, egyenlített a Csíkszereda. Egy perc múlva pedig fordított a hargitai alakulat. Másnap ismét megmérkőztek a felek, és mintha fordultak volna a szerepek. A zöld-fehérek 7-2-re lemosták a Csíkszeredát, és már az első harmad után 5-2-re vezettek. A második játékrészben megtoldották az előnyüket újabb két találattal, Brett William Switzer mesterhármast lőtt, Roczanov Dezső pedig duplázott. Az állás tehát 1:1 volt két meccs után.

A tegnapi harmadik találkozót már a szeredai Vákár Lajos Műjégpályán rendezték 1950 néző előtt. A két gólzáporos mérkőzés után összeszedetten védekeztek a csapatok, és az első harmad gól nélkül telt el. A második is majdnem ugyanazt a forgatókönyvet eredményezte, hét másodpercen múlt, a 40. percben tehát Tóth Adrián talált be közelről a bal felső sarokba, vezetett a Ferencváros. A 47. percben Switzer ült a büntetőpadon, Vitalij Sulakov vágta rá, Becze Tihamér ért bele az ütőjével, egyenlített a Csíkszereda. A hosszabbításban négy a négy elleni játék folyt, és a 68. percben Switzer kipattanó lövését Marcus Perrier bombázta a kapuba. Az FTC 1-2-re nyert a harmadik meccsen, és 2:1-re vezet a párharcban. A negyedik találkozót ma játsszák, ismét Székelyföldön.

Erste Liga, döntő, harmadik mérkőzés:
SC Csíkszereda-FTC-Telekom 1:2 h.u. (0:0, 0:1, 1:0 – 0:1).
A párharc állása: 1:2.
Csíkszereda: Lundström – Bjelov, Papp, Sulakov, Salló, Farkas T., Flinta, Györfy, Horváth – Taratuhin, Krasznolobodcev, Antal – Valchar, Rokaly Sz.,  Részegh T. – Becze, Casaneanu, Bíró T. – Egyed, Rokaly N., Sándor. Vezetőedző: Hozó Levente.
Ferencváros: Arany - Jászai, Perrier, Rantanen, Kärmeniemi, Hegyi, Sarcia, Lengyel, Tóth Renátó – Walls, Pavuk, Nagy G. – Tóth A., Switzer, Tóth Richárd – Farkas L. S., Roczanov, Tóth Gergő – Dósa, Pozsár, Rafaj. Vezetőedző: Fodor Szabolcs.
Kapura lövések: 31:35. Kapusok: Lundström: 94,3%, illetve Arany 96,8%.