2019. február 18., 06:14

Egygólos meccsen kapott ki az Újvár

Liptószentmiklósra utaztak az érsekújváriak a Tipsport Liga vasárnapi fordulójában. Gólokban szegény összecsapáson végül a hazaiak nyertek, hiába lőttek jóval többször a kapura a vendégek. Már szinte biztosra vehető, hogy a zöld-fehérek a hatdoik helyen zárják az alapszakaszt. Ez részben a diósgyőriek újabb vereségének is köszönhető. A MAC viszont legyőzte a Kassát.

hoki_Kassa_Ersekujvar

A gyetvaiak és a diósgyőriek felett aratott diadal után a tabella tizenegyedik helyezettje várt az Érsekújvárra. Az idény során lejátszott eddigi négy találkozóból az első hármat a zöld-fehérek húzták be, de az utolsón, amelyet Újvárban játszottak, 2:5-ös liptói győzelem született. Az első harmadban kevés helyzetet dolgoztak ki a csapatok, arról pedig aligha beszélhetnénk, hogy ziccerek adódtak volna egyik vagy másik oldalon.

Andrej Košarišťan és Marek Šimko hárította a lövéseket, gól nélküli döntetlennel folytatódott a második felvonás. A 29. percben végül mégiscsak betalált az egyik fél, méghozzá a Liptószentmiklós. Branislav Fábry ült a büntetőpadon, vagyis emberelőnyben játszottak a hazaiak. Jakub Sukeľ tulajdonképpen a liptói harmadból indulva vitte végig a korongot az egész pályán, és mint egy műkorcsolyázó, olyan könnyedséggel siklott be az érsekújvári harmadba. A vendégek négy játékosa barátian asszisztált a gólhoz, mindegyik kedvesen utat engedett a liptói jobbszélsőnek, aki végül fonákkal vette be Košarišťan kapuját – 1:0. A gól után Henrich Ručkay lövése kipattant Šimkóról, másodjára pedig Richard Ondrušek kísérletét fogta. A 36. percben a kisalföldiek kerültek emberelőnybe.

Patrick Kudla kék vonalról eleresztett bombájába Tomáš Urban ért bele, a pakk ezzel a kapufán csattant. Elmaradt az egyenlítés, ahogy két perccel később is, amikor Richard Ondrušek a másik kapufát találta telibe. A 39. percben óriási ziccert szalasztottak el az MHK 32 játékosai. Ketten száguldottak a kapura egy újvári védővel, Adam Nechaj jobbról adta fonákkal középre, az érkező Róbert Huna pedig a kapufát lőtte ki, bár elsőre mindenki a kapuban látta a korongot.

A harmadik játékrészben, hasonlóan az előzőekhez, a támadások sikeres befejezése okozott gondot az érsekújváriaknak. A 49. percben bedobás után Andreas Štrauch lövését Šimko maga elé ejtette, és a teljesen üresen hagyott Radim Hruška akár góllal is befejezhette volna az akciót. A zöld-fehérek többször lőttek kapura, mégsem sikerült összehozni az egyenlítést. A szentmiklósiak végig kihúzták kapott gól nélkül, és ha csak egyetlen góllal is, az idény során másodszor, de felülmúlták az újváriakat.

Két megnyert mérkőzés után vereséget szenvedett az Érsekújvár, ennek ellenére megőrizte a hatodik helyét a tabellán. A Diósgyőr Poprádról távozott vesztesen, tehát megmaradt a két alakulat közti hétpontos különbség. Matematikailag még utolérheti a DVTK az Újvárt, de ehhez mindhárom meccsén a rendes játékidőben kellene diadalmaskodnia a miskolci csapatnak, míg az érsekújváriak egy pontot sem szerezhetnek. A február 22-i fordulóban pihennek Zbořilék, a poprádiak elleni mérkőzésüket január 29-én lejátszották. Az utolsó előtti játéknapon, február 24-én sorozatban harmadszor lépnek jégre idegenben az érsekújváriak, Besztercebányán, az éllovasnál.

MHK 32 Liptovský Mikuláš-HC Mikron Nové Zámky 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Gólok/gólpasszok: 29. Sukeľ
Játékvezetők: Babic, Orolin – Vincze, Šoltés. Kiállítások: 2:3 (két percre); Števuliak 10 percet kapott. Emberelőny: 1:0. Emberhátrány: 0:0. Kapura lövések: 23:34. Nézők száma: 860.
Liptovský Mikuláš: Šimko – Suchý, Kurali, Nemec, Nádašdi, Mezovský, Bača, Droppa, Fereta – Richard Huna, Róbert Huna, Nechaj – Uram, Oško, Sukeľ – Vybíral, Tamáši, Žiak – Uhrík, Piatka, Števuliak.
Érsekújvár: Košarišťan – Hain, Zaťko, Ordzovenský, Novák, Hatala, Kudla, Henderson, Andersons – Ručkay, Zbořil, Jurík – Bajtek, Urban, Šimun – Pospíšil, Hruška, Štrauch – Ondrušek, Fábry, Rogoň.
A 52. forduló további eredményei: Nyitra-Zsolna 3:1; Poprád-DVTK 2:1; Trencsén-Zólyom 3:2 b.; Besztercebánya-Gyetva 7:3; MAC-Kassa 3:1.