2022. május 21., 12:23

Egyenlített az Edmonton, megduplázta előnyét a Carolina

Az Edmonton Oilers 5-3-re nyert a Calgary Flames otthonában az észak-amerikai profi jégkorongliga rájátszásának pénteki játéknapján, így összesítésben kiegyenlítette a főcsoport-elődöntőt.

Calgary Flames-Edmonton Oilers
Fotó: TASR/AP

A találkozó kulcspillanata Zach Hyman harmadik harmadban esett, emberhátrányos találata volt,

amellyel az Oilers kevesebb mint tíz perccel a mérkőzés vége előtt megszerezte a vezetést azok után, hogy 2-0-s és 3-1-es hátrányban is volt. Az Edmonton csapatkapitánya, Connor McDavid három ponttal - egy gól, két gólpassz - zárt, így már húsz pontnál tart a mostani rájátszásban. Hozzá hasonlóan három-három pontot szerzett a német Leon Draisaitl és a védő Duncan Keith is.

A csapatok most Edmontonba költöznek,

vasárnap és kedden kerül sor a harmadik és negyedik összecsapásra.

Keleten a Carolina Hurricanes odahaza másodszor is legyőzte a New York Rangerst,

ezzel már 2-0-ra vezet az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcában.

A mérkőzés hőse az ugyancsak emberhátrányos gólt szerző Brendan Smith volt,

a kegyelemdöfést a finn Sebastian Aho adta meg két másodperccel az összecsapás vége előtt, amikor az üres kapuba talált be. A Hurricanes kapusa, az ugyancsak finn Antti Raanta 21 védéssel ért el shutoutot.

Eredmények:
rájátszás, főcsoport-elődöntők:
Nyugati főcsoport:
Calgary Flames-Edmonton Oilers 3-5
Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1-1.
Keleti főcsoport:
Carolina Hurricanes-New York Rangers 2-0
Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2-0, a Carolina javára.