2024. október 17., 14:40

Egy gól döntött Aalborgban a dánok javára

Egy időn túli hetesen múlt volna? Három mérkőzést játszottak a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában tegnap este, az OTP Bank-Pick Szeged az Aalborg Håndbold otthonában lépett pályára. Az első félidőt 16-15-re megnyerték a dánok, a második játékrészben tartották a lépést Bodóék, és a végén egy időn túli kihagyott hetes döntött arról, hogy 29-28-ra győzött az elmúlt idény BL-döntőse.

Pick Szeged
Fotó: MTI/Ujvári Sándor

Nyerni, de legalább pontot szerezni Dániában? Igaz, Mikkel Hansen már visszavonult, de az Aalborg ebben az évben finalista volt a Bajnokok Ligájában, mellesleg dán bajnok, és Maik Machulla alakulatában még mindig vannak félelmetes nevek: Niklas Landin, Simon Hald Jensen vagy Henrik Møllgaard. És ismerősök is, mint a portugál Miguel Martins, aki éppen Szegedről igazolt Dániába. Az Aalborg a 2024-2025-ös BL első négy fordulójában csak egyszer diadalmaskodott, még a nyitányon a Nantes ellen, majd kikapott Zágrábban, odahaza döntetlent játszott a Magdeburggal, október 10-én pedig a 24-es BL-döntő „ismétlésén” 35-27-es vereséget szenvedett Barcelonában.

Az OTP Bank-Pick Szeged viszont jóval szorosabb meccseket játszott, és négyből háromszor nyert. A Magdeburgot két góllal múlta felül, Barcelonában egy gól döntött a katalánok javára, otthon az egy találat a Szeged sikerét hozta a Nantes ellen, Zágrábban pedig öttel verték a horvátokat.

A tegnapi találkozót a Szeged kezdte jobban, az első két gólt a magyarok szerezték. A 9. percben volt először egyenlő az állás, 5-5, ezután a dánok vezettek egy vagy két góllal, Michael Apelgren csapata ennél távolabbra nem engedte el a hazaiakat. A 20. percben 11-11-et mutatott az eredményjelző, öt perccel később Thomas Arnoldsen góljával (15-12) azonban három góllal ellépett az Aalborg. Ahogy az első, úgy az utolsó találatot is a szlovén Borut Mačkovšek jegyezte az első félidőben, 16-15-tel fordultak a felek a második játékrészre. A 38. percben ismét három góllal vezetett az Aalborg (20-17), de Frimmel kétszer is betalált sorozatban, a 41. percben 20-19-re feljöttek a Tisza-partiak. Ezután Bodó Richárdnak is volt egy kétgólos szériája, az 50. percben 25-23 volt az eredmény. Újabb három perc elteltével azonban már négygólosra (27-23) nőtt a különbség a két gárda közt. Innen jött vissza a Szeged, Frimmel az 57. percben 27-27-re felhozta a csapatot, majd Jack Thurin és Magnus Abelvik Rød góljaival 28-28 lett az állás, aztán ismét Thurin volt a főszereplő az utolsó percben, az ötödik hetesét is gólra váltotta.

A Szegedé volt az utolsó szó, a támadásból időn túli hétméteres kerekedett, amelyet az addig büntetőből hibátlan osztrák Sebastian Frimmel kihagyott, tehát 29-28-ra győzött az Aalborg.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa a 6 gólig jutó Bodó lett, a dánoknál Buster Juul és Thurin ötöt dobtak, a norvég Kristian Björnsen és Hald Jensen négyet, a szegediektől Frimmel ötöt, a szerb Lazar Kukić pedig négyet hozott össze. A B csoport másik két tegnapi összecsapásán az RK Zagreb 29-31-re kikapott a Barcelonától, a Magdeburg pedig 28-32-re a Nantes-tól. Ma játsszák a Kolstad-Kielce találkozót a csoportban. A Szeged a 6. fordulóban, hazai pályán, október 24-én, 18.45-től kezd a Kolstaddal. A tabella élén a hibátlan Barcelona áll 10 ponttal, megelőzve a 6 pontos Nantes-ot és a Szegedet, az Aalborg 5 pontos, a Kielce 4, a Magdeburg 3, a Zagreb és a Kolstad 2 pontot szereztek eddig. Az A csoportban ma este 18.45-kor kezdődik a másik dán-magyar meccs, a Veszprém-Fredericia, 20.45-től a Płock a Pelistert, a Paris Saint-Germain a Dinamo Bukarestet, a lisszaboni Sporting a Füchse Berlint fogadja. A bakonyiak 6 pontosak, a dánok pont nélküliek, utolsó helyezettek. Az esélyes egyértelműen a Veszprém.