2021. december 19., 17:16

Dánia nyerte a bronzérmet a női kézilabda vébén

Dánia szerezte meg a bronzérmet a női kézilabda-világbajnokságon, mivel 35-28-ra legyőzte a házigazda Spanyolország válogatottját a vasárnap délutáni helyosztón Granollersben.

női kézilabda - Dánia

A meccs első harmadában szoros volt az állás (10-10), mindkét csapat többször is vezetett, ezt követően az egyre hatékonyabban védekező és pontosabban támadó dánok 14-10-re elhúztak, a szünetben pedig három gól volt az előnyük.

A második félidő három dán góllal indult, és ekkor is a támadójáték pontosságában volt a legnagyobb különbség a két csapat között.

Az előző vb-n ezüstérmes spanyolok nyitott védekezéssel próbálkoztak, ám ellenfelük gyors akciókkal reagált erre. Tíz perccel a vége előtt már kilenc találat volt a dánok előnye, és végül 35-28-ra győztek.

A Győri Audi ETO KC csapatkapitánya, Anne Mette Hansen hat góllal járult hozzá a sikerhez.

A skandinávok hatodik alkalommal nyertek világbajnoki érmet és harmadszor végeztek a harmadik helyen.

A döntőt, Norvégia és Franciaország, 17.30-kor játsszák.