2019. január 19., 07:43

Büntetők döntöttek Zsolnán

A Tipsport Liga 47. fordulójában Zsolnára látogattak az érsekújváriak, és hatvan perc alatt nem született döntés, ahogy a hosszabbításban sem. A sereghajtó büntetőkkel győzte le végül a jóval esélyesebb ellenfelét. A diósgyőriek Kassán szenvedtek vereséget, míg a MAC hazai jégen, a tabella élén pedig ismét helycsere történt, a besztercebányaiak visszavették a vezetést.

hoki_Kassa_Ersekujvar

Két olyan alakulat találkozott Zsolnán, amelyek feldobottan várták az összecsapást. Az érsekújváriak nyertek Poprádon, majd odahaza múlták felül a Besztercebányát, tehát két erősebb együttest győztek le. A zsolnaiak pedig Kassán nyertek büntetőkkel, valószínűleg még önmaguk számára is váratlanul. A kisalföldiek már az 5. percben megszerezték a vezetést. A hazaiak kapusa, Tomáš Fučík óriásit hibázott, amikor kikorcsoláyzott a kapu mögé, a korongot viszont nem sikerült lekezelnie. Eduard Šimun lövését még hárította hirtelenjében, a kipattanót viszont a cseh Tomáš Urban vághatta az üres kapuba – 0:1.

Ezután Henrich Ručkay növelhette volna az előnyt, a másik oldalon pedig Juraj Milý hagyta ki a kínálkozó lehetőséget. A zsolnaiak az emberelőnyt sem tudták kihasználni, sőt, kis híján újabb gólt kaptak, Šimun egyedül törhetett a kapura, de maradt az egygólos vezetés. A második harmadban viszont éltek a lehetőséggel a hazaiak. Elhozták a bedobásból a korongot, és a 28. percben, négy másodperccel a kiállítás után, Emil Bagin kék vonalról eleresztett bombájából egyenlítettek. A gól után Huna előtt nyílt alkalom a gólszerzésre, de nem élt vele. A 40. percben pedig az újváriak is emberelőnybe kerültek, méghozzá először a meccs során. A második gól az utolsó másodpercben született, a cseh Tomáš Pospíšil közelről talált be. Vezetett az Érsekújvár.

A 46. percben ismét emberelőnyben játszottak a hazaiak. A hatezres jégcsarnok kongó ürességében a néhány száz lelkes szurkoló Rudolf Huna kapáslövésénél örülhetett, a jobb szélről vágta be – 2.2. Helyzetek mindkét oldalon adódtak, csakhogy azokat gólokra kellett volna váltani. Mivel több gól nem esett a rendes játékidőben, jöhetett a hosszabbítás. Az újabb egy pont sorsa azonban ekkor sem dőlt el, maradt a döntés a büntetőkre. Az újváriak részéről Bajtek elsőként betalált, Pospíšil és Urban azonban nem. A Zsolnától Hvila és Milý kihagyták, Jenčík viszont harmadikként egalizált. Majd Šimun hibázott, végül a cseh Martin Podešva rávezetése a hazaiak oldalára billentette a győzelmet. Adam Zbořilnak mindenképpen be kellett volna találnia, kihagyta azonban – 3:2 lett büntetőkkel.

A zsolnaiak a kassai sikerük után ismét szétlövésben diadalmaskodtak az esélyesebb ellenfelükkel szemben, míg Milan Jančuška csapata két győztes mérkőzés után kikapott, igaz, az egy pont is számít. Az érsekújváriak január 20-án a MAC Újbuda otthonában korcsolyáznak ki a jégre. A klubbal kapcsolatos hír, hogy a harmincnégy éves hátvéddel, Michal Juraškóval közös megegyezéssel szerződést bontottak, a hosszan tartó sérülése megakadályozza abban, hogy pályára lépjen az idény során. A zólyomi születésű védő 13 mérkőzésen (0+1) játszott idén.

MsHK DOXXbet Žilina-HC Mikron Nové Zámky 3:2 b. (0:1, 1:1, 1:0 – 0:0 – 1:0)
Gólok/gólpasszok: 28. Bagin (Beránek), 46. Rudolf Huna (Kučný, Hvila), büntetőkkel Podešva – 5. Urban (Šimun, Novák), 40. Pospíšil (Bajtek, Šimun).
Játékvezetők: Fridrich, Goga – Synek, Valo. Kiállítások: 2:5. Emberelőny: 2:1. Emberhátrány: 0:0. Kapura lövések: 34:40. Nézők száma: 436.

Žilina: Fučík – Kučný, Matejka, Bagin, Jankovič, Dlugoš, Dubeň, Piegl, Hudec – Jenčík, Húževka, Rudolf Huna – Hvila, Podešva, Beránek – Rehák, Surovka, Milý – Mendrej, Ondruš, Hrazdíra.

Érsekújvár: Kristín – Zaťko, Hain, Novák, Ordzovenský, Hatala, Andersons, Henderson – Jurík, Zbořil, Ručkay – Šimun, Urban, Bajtek– Jakúbek, Hruška, Pospíšil – Štrauch, Fábry, Rogoň – Ondrušek.

A 47. forduló további eredményei: Kassa-DVTK 3:1; Nyitra-Poprád 3:5; Zólyom-Gyetva 3:2 h.u.; Trencsén-Liptószentmiklós 6:1; MAC-Besztercebánya 3:4.