2021. augusztus 7., 07:54
Frissítve: 2021. aug. 7. 08:17

Bronzérmes a női vízilabda-válogatott

A magyar női vízilabda-válogatott bronzérmet nyert a tokiói olimpián: Bíró Attila együttese a szombati helyosztón 11-9-re győzte le az orosz csapatot.

Tokio 2020
Fotó: MTI

A női válogatott a legutóbbi három olimpián mindig a negyedik helyen végzett, Rióban éppen az oroszoktól kapott ki a bronzmeccsen.

A csoportmeccsek nyitányán 10-10-es döntetlent játszott a két csapat. Az oroszok az amerikaiaktól, míg a magyarok a spanyoloktól kaptak ki az elődöntőben. Biró Attila szövetségi kapitány ezúttal is egy kapust nevezett a talákozóra.

A magyar csapat hozta el a ráúszásnál a labdát - eddig az ilyen párharcok 96 százalékát megnyerte a játékokon - és az első támadásból Rybanska révén meg is szerezte a vezetést. Glizina egyenlített, Vahitova emberelőnyös gólját követően pedig Keszthelyi megpattanó lövése talált utat a hálóba. Illés fórban a kapufára lőtt, majd mindkét oldalon kimaradtak az emberelőnyös helyzetek (2-2).

A második negyedben Garda ismét Bíró Attila együttesét juttatta vezetéshez, sőt, mivel az oroszok két fórt is elpuskáztak, Vályi góljával kétgólos lett az előny. Szimanovics szépített, amire Keszthelyi

Tokio 2020
Fotó:  MTI
Női vízilabdatorna, a 3. helyért:
Magyarország-Orosz olimpiai csapat 11-9 (2-2, 5-3, 0-3, 4-1)
Tacumi Vízilabdaközpont, zárt kapus
gólszerzők: Vályi 3, Keszthelyi 2, Rybanska, Garda, Szücs, Gurisatti, Illés, Magyari 1-1, illetve Glizina, Szimanovics, Prokofjeva 2-2, Vahitova, Szerzsantova, Timofejeva 1-1
gól/ötméteres: 0/0, illetve 1/1
gól/emberelőny: 6/11, illetve 4/11
Orosz olimpiai csapat: Karnauh - Prokofjeva, Karimova, Timofejeva, Szoboljeva, Ivanova, Glizina - cserék: Berszneva, Vahitova, Szerzsantova, Szimanovics, Ivanova
Magyarország: Magyari - Szilágyi, Vályi, Rybanska, Parkes, Keszthelyi, Garda - cserék: Gyöngyössy, Illés, Gurisatti, Leimeter, Szücs