2024. augusztus 8., 13:43
Frissítve: aug. 8. 14:08

Bronzérmes a magyar női kajaknégyes

A Pupp Noémi, Fojt Sára, Csipes Tamara, Gazsó Alida Dóra összeállítású női kajaknégyes harmadik lett 500 méteren.

női kajaknégyes
Fotó: MTI/Kovács Tamás

A Tokióban aranyérmes egységből csak Csipes maradt bent a hajóban, úgyhogy ezúttal nem mi számítottunk esélyesnek. Féltávnál a negyedik helyen haladt a magyar hajó, majd feljött a harmadik helyre, és ezt sikerült is megőrizni a célig. Új-Zélandé az arany, a németeké az ezüst.

Hatodik az Adolf, Hajdu kenupáros
adolf
Fotó:  MTI

Jól kezdett az Adolf, Hajdu kenupáros az 500-as döntőben, és féltávnál harmadik helyen lapátolt. A táv második felében nagyon jöttek a spanyolok és a németek, és hatalmas káosz végén (a táblán harmadiknak is mutattak minket) hatodik lett a magyar páros. Kínai, olasz, spanyol a három érmes egység.

Hetedik lett a férfi kajaknégyes

A Nádas Bence, Csizmadia Kolos, Kuli István, Tótka Sándor összeállítású férfi kajaknégyes hetedik lett az 500 méteres döntőben. A második rajt már jól sikerült, 200 méternél az ötödik volt a magyar hajó, de az érmekért folyó csatába nem tudott beleszólni, és végül hetedik lett. Az ausztrálok és a németek szinte egyszerre értek a célba, végü négy századdal a németek végezték az élen, akik így megvédték a címüket.