2019. március 31., 07:35

BL-negyeddöntősök a veszprémiek

A Telekom Veszprém 35-29-re verte a portugál Sporting CP-t, ezzel kettős győzelemmel jutott tovább a férfikézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe. A Veszprém Arénában játszott nyolcaddöntő legeredményesebbje a hét gólig jutó Manuel Štrlek volt a hazaiaktól. A legjobb nyolc között a Breszt-Flensburg párharc győztesével találkozik a bakonyi alakulat.

Veszprém-Sporting
Galéria
+3 kép a galériában
Fotó: MTI/Bodnár Boglárka

A szombati összecsapáson az a Sporting Clube de Portugal várt a Telekom Veszprémre, amelyet 28-30-ra felülmúltak Nagyék a lisszaboni első mérkőzésen. A Sporting a C csoport másodikjaként jutott tovább, éppenséggel a Tatran Prešov kárára – mindkét csapatnak 14-14 pontja volt, az egymás elleni meccseken egy góllal többet dobtak a portugálok –, majd a rájátszásban a D jelű négyes csoportgyőztesét, a Dinamo Bukarestet ejtette ki két egygólos sikerrel. A Veszprém az A csoport második helyezettjeként lépett tovább – a csoportküzdelmek alapján Barcelona, PSG, Veszprém és Szeged négyes döntőt rendeznének.

A huszonötszörös magyar bajnok tehát kétgólos előnyből várta a magyarországi visszavágót, amelyet öt perc után ledolgozott a portugál együttes, 1-3 volt az állás. A 8. percben azonban már 3-3 villogott az eredményjelzőn, és a 12. percig, 4-4-ig még tartotta a lépést a Hugo Canela irányította gárda. A 25. percben már 15-10-re elhúztak a hazaiak, a macedón Dejan Manaskov ekkor szerezte a negyedik találatát, a hazaiak legjobbb góldobója volt harminc percet követően. A félidő 17-14-es veszprémi vezetéssel zárult.

Fotó:  MTI/Bodnár Boglárka

A folytatásban a vendégek 17-17-re felzárkóztak a 36. percben, de a hazaiak fokozatosan elléptek tőlük, a 45. percben már 25-20-ra vezettek. David Davis csapata ezután ismét növelte az előnyét, az 54. percben 32-25-re ellógtak, Gašper Marguč egymás után három gólt jegyzett lerohanásból. A végeredmény 35-29, összesítve 65-57-tel jutott tovább a Telekom Veszprém. A meccs legeredményesebb játékosa a 7 gólt szerző Štrlek volt, Marguč 5-nél állt meg, és tegyük hozzá, hogy mindketten csak a második félidőben léptek pályára. A Sportingban hárman is 6 gólt jegyeztek, Carol Marzo, Ghionea és Rocha.

A negyeddöntőben a Veszprém a Breszt vagy a Flensburg ellen játszik – valószínűbb, hogy a németekkel –, a Rhein-Neckar Löwent összesítve egy góllal búcsúztató tavalyi döntős Nantes a Barcelonával találkozik, míg a Zaporizzsját kiejtő Kielce a Párizzsal csap össze. A Vardar a Zágrábot ütötte ki, és a Płock vagy a Szeged csapatával meccselhet. A szegediek az első mérkőzésen 20-22-re nyertek Lengyelországban.

Bajnokok Ligája, negyeddöntőbe jutásért (nyolcaddöntő), visszavágó: Veszprém, 5019 néző:
Telekom Veszprém-Sporting CP 35-29 (17-14), első mérkőzésen: 30-28, összesítve: 65-57
Veszprém: Sterbik, Mikler – Manaskov 4, Ilić 1, Gajić 3, Nilsson 2, Nagy 1, Marguč 5, Štrlek 7, Terzić, Blagotinšek 1, Nenadić 2, Mahé 3 (1), Szuharev, Mačkovšek 3, Lékai 3
Sporting: Čudić, Gaspar – Valdez 3, Araújo, Pedroso, Ruesga 1, Carol 6, Solha 1, Rocha 6, Carneiro 4, Chiuffa, Ghionea 6 (3), Nikčević, Frade 2