2019. január 12., 20:07

Az ötödik újvári vereség sorozatban

A 41. fordulóval folytatódott január 11-én a Tipsport Liga 2018-2019-es idénye. Az érsekújváriak hazai jégen fogadták a liptószentmiklósiakat, és hiába számítottak favoritnak, mégis háromgólos vereséget szenvedtek. Mindkét magyarországi együttes nyert, a diósgyőriek otthon diadalmaskodtak a poprádiak felett, míg a MAC Kassán aratott meglepő győzelmet büntetőkkel.

hoki_Kassa_Ersekujvar

Érsekújvárban két rossz formában játszó alakulat csapott össze. A hazaiak sorozatban négy mérkőzésen is vesztesen hagyták el a jeget, és ugyanilyen szériát húzott maga után a Liptószentmiklós is. Egy biztos volt, valamelyik csapat nyeretlenségi sorozata megszakad. A liptóiak már a találkozó elején ziccert hibáztak, amire jött az érsekújváriak válasza gól formájában.

Az 5. percben a vendégek harmadában kavargattak, amitől alaposan összezavarodtak a szentmiklósiak, Adam Zbořil Filip Dundáčekhez passzolt, ő pedig a kapu elé Henrich Ručkaynak, akiről teljesen elfeledkeztek, és könnyed tollmozdulattal emelt a kapuba – 1:0. A 9. percben ismét gólnak örültek a hazaiak, miután Tomáš Pospíšil az üres kapuba talált, csakhogy a korcsolyájával rúgta be a korongot, a játékvezetők érvénytelenítették a második újvári gólt. Az első harmadban azonban fordítottak a liptóiak. Kettős emberelőnyben játszottak lényegében másfél percet, és a 15. percben szépen kijátszották a védelmet, Róbert Huna pedig az üres kapuba vágta a korongot. Az emberelőnyös játék folytatódott, de már öt a négy ellen, és a 16. percben a negyvennégy éves Marek Uram is betalált közelről.

A második játékrészben az MHk 32 növelhette volna a góljainak a számát, de nem használta ki az emberelőnyét a tabella tizenegyedik helyezettje. Ezután a kisalföldiek egyenlíthettek volna, Tomáš Nádašdi négyperces kiállítása azonban kihasználatlan maradt. A liptószentmiklósiak viszont betaláltak, csakhogy magas bottal juttatták a pakkot a kapuba, maradt tehát az egygólos vezetés. A harmadik harmadban négy gól is született. A 45. percben a hazai harmadban bedobás után Lukáš Žiak lőtt – 1:3 volt ezzel az állás. Az 50. percben Peter Ordzovenský óriási védelmi hibát vétett, amikor luftot ütött a középső harmadban, és a kiállításból épp visszatérő Róbert Varga egyedül törhetett a kapura, és bevágta a jobb alsó sarokba. Az 57. percben Andrej Lištiak jegyezte a liptóiak ötödik találatát, miután a védelem ismét nem állt a helyzet magaslatán. Két perccel a meccs vége előtt néhányan egymásnak estek, a játékvezetők igyekeztek szétválasztani a feleket, aminek újvári emberelőny lett a következménye. A 60. percben a lefújás előtt egy másodperccel végül Juraj Jurík kotort fonákkal közelről a kapuba, ezzel beállítva a végeredményt – 2:5.

Az Érsekújvár sorozatban az ötödik vereségét szenvedte el, míg a liptószentmiklósiak nyeretlensége megszakadt a váratlan győzelemmel. Ennek ellenére mindkét csapat megőrizte a tabellán elfoglalt helyét. Január 13-án Poprádban játszanak az érsekújváriak.

HC Mikron Nové Zámky-MHk 32 Liptovský Mikuláš 2:5 (1:2, 0:0, 1:3).
Gólok/gólpasszok: 5. Ručkay (Dundáček, Zbořil), 60. Jurík (Ordzovenský, Ručkay) – 15. Róbert Huna (Uram, Kriška), 16. Uram (Sukeľ), 45. Žiak (Uhrík), 50. Varga (Piatka, Mezovský), 57. Lištiak (Žiak, Uhrík).
Játékvezetők: Lokšík, Juhász – Krajčík, Vincze. Kiállítások: 3:3 (két percre); Novák, illetve Števuliak és Nádašdi 2+2 percet kaptak. Emberelőny: 1:2. Emberhátrány: 0:0. Kapura lövések: 29:22. Nézők száma: 923.
 Érsekújvár: Košarišťan – Andersons, Kudla, Dundáček, Zaťko, Ordzovenský, Novák, Henderson, Hatala – Rogoň, Hruška, Štrauch – Ručkay, Zbořil, Jurík – Bajtek, Šimun, Pospíšil – Jakúbek, Fábry, Ondrušek.
 Liptovský Mikuláš: Hollý – Nemec, Kurali, Bača, Nádašdi, Mezovský, Lenďák, Fereta – Richard Huna, Róbert Huna, Kriška – Varga, Tamáši, Uram – Sukeľ, Piatka, Števuliak - Lištiak, Uhrík, Žiak – Nechaj.
 A 41. forduló további eredményei: Zsolna-Nyitra 4:6; Kassa-MAC 4:5 b.; Zólyom-Trencsén 3:2; DVTK-Poprád 3:2; Gyetva-Besztercebánya 1:4.