2023. november 22., 10:29

Átlépte a 39 ezer pontos határt az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság legeredményesebb dobója

Átlépte a 39 ezer pontos határt LeBron James, az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság (NBA) legeredményesebb dobója.

LeBron

A Los Angeles Lakers 38 éves sztárja a Utah Jazz 131-99-es keddi legyőzése során 17 ponttal járult hozzá a kaliforniaiak sikeréhez, és az első negyedben dobta be a történelmi triplát.

A négyszeres NBA- és kétszeres olimpiai bajnok február 7-én váltotta le az örökranglista élén a 38 387 ponttal visszavonult Kareem Abdul-Jabbart, aki 39 évig tartotta a rekordot.

Az Atlanta Hawks-Indiana Pacers mérkőzésen 309 pont született (152-157), hosszabbítás nélkül. A hazaiak klubcsúcsot döntöttek az első félidőben szórt 86 ponttal, a vendégek pedig a 157 szerzett ponttal, emellett az NBA történetében ez volt a 16. legpontgazdagabb meccs az alapszakaszban.