2018. május 8., 11:15

A Washington búcsúztatta a címvédő Pittsburghöt

A Washington Capitals hosszabbításos győzelmével, 4-2-es összesítéssel búcsúztatta a címvédő Pittsburgh Penguins együttesét az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) rájátszásának keleti főcsoport-elődöntőjében.

Washington Capitals - Pittsburgh Penguins

A találkozó győztes gólját a ráadás hatodik percében az orosz Jevgenyij Kuznyecov ütötte.

A Capitals 1998 óta először játszhat főcsoportdöntőt. Érdekesség, hogy a főváros négy nagy profi sportligában (NBA, NHL, MLB, NFL) szereplő csapatai közül egyik sem jutott el azóta ilyen messzire. A mind négy ligában klubbal rendelkező városok közül a washingtoni drukkereknek kellett legtöbbet várniuk erre.

A Capitals ezt megelőzően sorozatban hat olyan mérkőzést bukott el a rájátszásban, amellyel kiharcolhatta volna a főcsoportdöntős szereplést. Most a gárda a Tampa Bay Lightninggal néz majd farkasszemet.

Nyugaton a tavalyi nagydöntős Nashville Predators idegenbeli 4-0-ás sikerével harcolta ki a Winnipeg Jets elleni mindent eldöntő hetedik mérkőzést. Pekka Rinne, a vendégek kapusa 34 védéssel, hibátlan teljesítménnyel hozta le a mérkőzést, míg Filip Forsberg és Viktor Arvidsson két-két góllal járult hozzá a sikerhez.

Eredmények, Főcsoport-elődöntő:
Kelet:
Pittsburgh Penguins-Washington Capitals 1-2 - hosszabbítás után (A párharcot 4-2-re nyerte a Washington.)