2019. június 13., 08:34

A St. Louis Blues nyerte a Stanley Kupát

A St. Louis Blues nyerte a Stanley Kupát szerdán az észak-amerikai jégkorongligában, miután a Boston Bruins vendégeként 4-1-re győzött a döntő utolsó, hetedik mérkőzésén.

St. Louis Blues Stanley Kupa
Galéria
+3 kép a galériában

A St. Louis, mely 1967 óta tagja a ligának, története első bajnoki címét szerezte: három korábbi fináléjában még csak mérkőzést sem tudott nyerni.

A mindent eldöntő találkozón a Blues kapusa, Jordan Binnington 32 védést mutatott be, ezzel alapozta meg csapata sikerét. A hálóőrt tavaly decemberben rendelték fel az első kerethez, január 7-én védte először a Blues kapuját, azóta viszont kirobbanthatatlan volt a kezdőből.

Újonc kapus nyert már Stanley Kupát, de úgy még nem, mint most Binnigton: a rájátszás mind a 16 győztes mérkőzésen ő védett.

Társai közül Ryan O'Reilly és Alex Pietrangelo az első, Brayden Schenn és Zach Sanford a harmadik negyedben talált be, amivel a St. Louis már 4-0-ra vezetett. A Bruins 2:10 perccel a találkozó vége előtt szépített.

A rájátszás legértékesebb játékosának O'Reillyt választották, aki a fináléban öt gólt és négy gólpasszt jegyzett, és Wayne Gretzky 1985-ös teljesítménye óta az első olyan hokis lett, aki egymás után négy nagydöntős összecsapáson is betalált.

A St. Louis finálés szereplése csodaszámba ment: a csapat novemberben a rossz rajt miatt edzőt váltott, Craig Berube vette át Mike Yeo helyét a padon, és január 3-án még a mezőny utolsó helyén állt. Ezután viszont 45 mérkőzésből 30-at megnyert, bejutott a rájátszásba, ahol előbb a Winnipeg Jets (4-2), majd a Dallas Stars (4-3), végül pedig a San Jose Sharks (4-2) együttesét búcsúztatta.

Fotó:  TASR/AP

A Blues 52 évnyi várakozás után nyert bajnoki címet, a liga történetében ez a leghosszabb időszak egy csapat első Stanley Kupa-diadaláig.

A hatszoros bajnok Boston 2011 után ünnepelhetett volna újra.