2023. január 15., 07:41

A magyarok nagy bravúrral legyőzték Izlandot

A svéd-lengyel közös rendezésű férfi kézilabda-világbajnokság szombat esti mérkőzésén a magyar válogatott is pályára lépett. A D-csoport legerősebb csapata, Izland ellen hatgólos hátrányból fordítva győztek a mieink.

Legyőzték a mumust
Magyar öröm
Fotó: MTI

A magyar válogatott magabiztos győzelemmel kezdte a tornát csütörtökön, a második fordulóban már jóval nehezebb feladat várt a mieinkre Izland ellen. Az északiakkal nem is oly régen, még tavaly találkoztunk utoljára tétmérkőzésen, akkor a hazai rendezésű Európa-bajnokságon kikaptunk 31-30-ra.

A magyar válogatott játékosai az Izland elleni második csoportmeccs előtt azzal a tudattal léphettek pályára, hogy biztosan továbbjutottak a középdöntőbe, miután Dél-Korea Portugáliától is kikapott nyolc góllal.

A mieink jól kezdték a mérkőzést, a találkozó elején Szita Zoltán remekelt, bombagóljaival tartani tudtuk a lépést az izlandiakkal. A találkozó eleje nagy csatát hozott, de hiába vezettek kettővel is az izlandiak, a magyar csapat ledolgozta hátrányát. A 9. percben 6-6-os eredmény állt az eredményjelzőn. Az első negyedóra után az izlandiak ötgólos előnyt építettek ki, amire a magyar válogatottnak nem volt válasza. Ezt követően a mienk gyorsan faragni tudtak két gólt a hátrányukból, de az első játékrész végére ismét öt gól lett a felek között a különbség.

A magyar csapat 18 fős keretéből két szélső, Kovacsics Péter és Bujdosó Bendegúz maradt ki, a kisebb csípősérüléssel küszködő Ancsin Gábor viszont a kezdőcsapatban kapott helyet.
Ami a hangulatot illeti, a két nappal korábbi, Koreai Köztársaság elleni meccs szöges ellentétje volt a szombati találkozó, ugyanis 4500 izlandi és jó néhány magyar szurkolónak köszönhetően szinte telt ház, és fantasztikus atmoszféra volt a csarnokban.

Fordulást követően állandósulni látszott az ötgólos különbség, sőt még hatra is nőtt az izlandiak előnye. A magyar csapat azonban nem adta könnyen magát, a 41. perc után 25-19-es állásnál sorozatban négy gólt is szerzett a magyar válogatott, amivel kettőre faragtuk hátrányunkat. A találkozó utolsó tíz percére kétgólos izlandi előnnyel fordultak a felek, ami izgalmas végjátékos ígért.

Izgalmakból nem is volt hiány, az 53. percben az izlandiak ismét háromra növelték előnyüket. A mieink kapusa, Mikler Roland a legjobbkor vette elő szenzációs formáját, ennek köszönhetően három perc alatt elillant az izlandiak előnye. Az 56. percben már a magyar csapat volt előnyben. Az utolsó percekben Mikler valósággal megbabonázta az izlandi játékosokat, több bravúrral segítette győzelemhez a magyar válogatott.

A magyar csapat így 30-28-ra legyőzte az északiakat és visszavágott a tavalyi vereségért.

A győzelem értékét növeli, hogy hatgólos hátrányból jött vissza válogatottunk és két forduló után százszázalékos csoportjában. A D-csoport utolsó fordulójában Portugália ellen lép pályára a már biztosan továbjutott csapat.

A két csapat 44. egymás elleni mérkőzésén 16 izlandi siker és három döntetlen mellett ez volt a 25. magyar győzelem.
Elképesztő, ahogyan nyertünk! Nagyon jó meccset játszottunk szinte hatvan percen keresztül, mert én úgy láttam, hogy az első félidőben is komoly munkát végeztünk, de sok könnyű lövést elrontottunk"

- nyilatkozta a lefújás után Rodríguez Vaquero szövetségi kapitány.

Hozzátette, számára nagyon fontos, hogy játékosai a meccs végéig küzdöttek és csinálták a dolgukat, akkor is, amikor hátrányban voltak.

A srácok hittek magukban és a csapatban, mert olyanok vagyunk, mint egy család" - szögezte le.

Eredmény, csoportkör, 2. forduló, D csoport:
Magyarország-Izland 30-28 (12-17)
----------------------------------
Kristianstad, v.: J. Bonaventura, C. Bonaventura (franciák)
lövések/gólok: 46/30, illetve 44/28
gólok hétméteresből: 4/3, illetve 4/4
kiállítások: 10, illetve 6 perc

A csoport állása: 1. (és már továbbjutott) Magyarország 4 pont, 2. Portugália 2 (58-54), 3. Izland 2 (58-56), 4. Koreai Köztársaság 0
A középdöntőbe az első három helyezett jut.