2022. június 24., 09:01

A magyar vízipólósok elpüfölték Brazíliát

A magyar férfi vízilabda-válogatott roppant magabiztosan, 14 góllal nyert a brazil csapattal szemben a hazai rendezésű világbajnokságon, a Margitszigeten szereplő A csoportban, csütörtökön.

Már csak egy meccs lesz a csoportban
A győztes magyar csapat
Fotó: MTI

Märcz Tamás szövetségi kapitány együttesére, amely a keddi nyitányon 12-8-ra verte a montenegróiakat, könnyű feladat várt a második csoportmeccsen, mivel a nálánál jóval szerényebb tudású brazilokkal szemben szállt vízbe a Hajós uszoda nagymedencéjében csütörtök késő este.

A tavaly Tokióban olimpiai bronzérmes magyar alakulat hamar vezetést szerzett a négyes leggyengébbjeként elkönyvelt dél-amerikaiak ellen, a telt házat jelentő hatezer lelkes szurkoló üdvrivalgása közepette. Manhercz Krisztián indította el a gólok sorát, majd az ő duplája és Varga Dénes találata után, három perc elteltével már 3-0-t mutatott az eredményjelző. A brazilok, akiknek eddigi legjobb világbajnoki eredményük egy 10. hely volt 2015-ből, a nyitónegyed közepén szépítettek. Válaszul Burián Gergely, Jansik Szilárd, Pohl Zoltán és Zalánki Gergő folytatta a gólgyártást, és az első nyolc perc elteltével már tetemes volt az előny (7-1).

A második negyedben Vámos Márton jegyezte a nyolcadik, Zalánki a kilencedik hazai találatot, majd a viszonylag hosszú gólszünetet Hárai Balázs törte meg (10-2). A nagyszünetet jelző dudaszó előtt alig valamivel Nagy Ádám alakította 11-3-ra az állást.

A harmadik játékrészben bő három percet kellett várni a 12. gólra, ám Angyal Dániel egyáltalán nem tucatgólt szerzett. Varga büntetőből módosította 13-4-re az eredményt, a triplázó Zalánki révén lett meg a közte tíz, míg Nagy a duplázók közé lépett be remek lövésével (15-4).

A zárónegyedet Varga harmadik gólja nyitotta, Mezei Tamás találata pedig azt jelentette, hogy a magyar mezőnyjátékosok közül mindenki legalább egyszer eredményes volt a meccsen. A hajrában még Angyal és Hárai duplázott, Nagy pedig harmadik gólját jegyezte, így a vége 20-6-os, fölényes magyar siker lett.

A válogatott szombaton 21.00 órától a georgiaiakkal vívja csoportzáró meccsét a Margitszigeten.

Korábban:
Montenegró-Georgia 10-9 (4-1, 0-3, 4-3, 2-2)
Az állás: 1. Magyarország 4 pont, 2. Georgia 2 (23-20), 3. Montenegró 2 (18-21), 4. Brazília 0