A Tipsport Liga rájátszása március 9-én kezdődött, igaz, ha a selejtezőket is vesszük, akkor már korábban, március 1-jén elstartolt. Az Érsekújvár épp itt bukott el, hiába számított esélyesnek a Gyetva elleni párharcban, mégis 1:3-mal, idő előtt kizúgott a play-offból. A másik ágon továbbjutó MAC viszont még küzd a Zólyom ellen, és halvány reményük van az elődöntőre.

MAC Budapest meccs

HC '05 iClinic Banská Bystrica-HC 07 Detva (1-10)
A párharc állása: 3:1 (5:0, 2:4, 1:0 h.u., 3:0)

Az alapszakasz győztese a tizedikkel, vagyis Besztercebánya a Gyetva ellen. Az utóbbi két idény bajnoka valószínűleg nem a gyetvaiakra számított a play-off első körében, hanem valamelyik magyarországi alakulatra. Josef Turek csapata azonban kiejtette az alapszakasz hetedik helyezettjét, a sokkal esélyesebbnek számító Érsekújvárt, és készülhetett a liga legerősebbje elleni párharcra. A kanadai Dan Ceman gárdája az első hazai meccsen sima 5:0-val mosta le a pályáról a Gyetvát, úgy, hogy az első harmad után még gól nélküli döntetlenre álltak a felek. Majd jött a második játékrész, és négy gól Petrík kapujába. Tomáš Zigo két találatot jegyzett, az utolsó harmadban pedig még egyet lőttek a hazaiak. Stephon Williams lehúzta a rólót, az öt lőtt gólból hármat emberelőnyből szerzett a Besztercebánya. A második találkozón meglepetésre nyert a HC 07, Ladislav Ščurko két góllal vette ki a részét a 2:4-es sikerből. Március 13-án Gyetván folytatódott a csata, ahol óvatos hokit láthatott a közönség, és végül az alapszakasz kanadai táblázatát nyerő Éric Faille hosszabbításban szerzett találatával nyert a címvédő. A negyedik meccs egyértelmű besztercei fölényt hozott, és 3:0-s győzelmet, Williams pedig a harmadik shutoutját hozta. Az ötödik mérkőzést március 17-én játsszák.

HKM Zvolen-MAC Újbuda (2-9)
A párharc állása: 3:1 (4:0, 3:2 b., 2:1, 0:2)

A MAC szintén meglepetésre jutott túl a DVTK-n, méghozzá 3:0-s összesítéssel. A Zólyom persze nehezebb falat, de veszíteni valója nincs a budapestieknek. Az alapszakasz másodikja a negyeddöntő első összecsapásán könnyedén verte a MAC-ot, a 4:0 után azonban összeszedte magát Majoross Gergely alakulata. A második meccsen Chris Bodó góljával vezettek az újbudaiak, majd egyenlítettek a hazaiak. Bodó újabb találatával ismét a MAC-nál volt az előny, a zólyomiak viszont megint egyenlítettek. A döntés a büntetőkre maradt, ahol a szlovákok győztek. A párharc budapesti szakasza egy soványka zólyomi győzelemmel indult, majd a Tüskecsarnokot elhagyva, a negyedik mérkőzésre a Vasas káposztásmegyeri csarnokában került sor. A Zólyom továbbjutásra készült, de Rajna Miklós 49 lövést hárított, a MAC pedig Chris Langkow és Brance Orbán góljaival 2:0-ra diadalmaskodott. A MAC történelmi sikert aratott, első magyar csapatként nyert meccset a szlovák extraliga rájátszásában, és életben maradt. Folytatás március 17-én, Zólyomban.

HK Nitra-HK Dukla Trenčín (3-6)
A párharc állása: 1:2 (2:3 h.u., 4:1, 3:5)

A Nyitra és a Trencsén viadala nem elsősorban a hoki miatt vált érdekessé. Pontosabban, ha az jégkorong volt, amit a trencséniek műveltek Róbert Lantošival a második meccsen, akkor a hokit átsorolhatják a ketrecharc kategóriába. Az első összecsapáson a nyitraiak két góllal elhúztak az első harmadban, innen jött vissza a Dukla. Egy gól a második, egy gól a harmadik játékrészben, a hosszabbításban pedig ők ütötték a győztes találatot. A második mérkőzés 4:1-es nyitrai sikert eredményezett, emellett kiállításokat, verekedéseket és olyan pillanatokat, amelyek túlléptek a jégkorong határán. A válogatott szélsőt, Róbert Lantošit háromszor ütötték ki a meccs során. Először Boris Sádecký ment fejre, majd Tomáš Starosta térdre, végül az 52. percben ismét a csapatkapitány fejre és nyakra. A felvételek egyértelműek, mindháromszor likvidálni akarták, mindannyiszor a jégre került, végül a pályát is elhagyta a fiatal nyitrai játékos, és hat fogát is elveszítette. Előbbi öt, utóbbi hat meccsre szóló eltiltást kapott, bár mindketten ennél sokkal többet érdemeltek volna. A szlovák szövetségi kapitány, Craig Ramsey a helyszínen nézte a találkozót, de egy idő után felállt, és elhagyta a lelátót. A pénteki trencséni mérkőzésen a hazaiak 5:3-ra nyertek. A negyedik meccset ma játsszák.

HC Košice-HK Poprad (4-5)
A párharc állása: 0:3 (2:3, 1:2 h.u., 2:4)

A Kassa és a Poprád első összecsapásán a vendégek szereztek vezetést az 5. percben, de a hazaiak még az első harmadban egyenlítettek. A középső játékrészben ismét ellépett a Poprád, a kassaiak pedig csak az 50. percben egalizáltak ismét. Az 53. percben eldőlt a meccs, nyertek a tátraiak. A második kassai párharc gól nélküli első két harmadot hozott, majd az 56. percben Martin Belluš betalált, de nyolc másodperc múlva Ladislav Nagy egyenlített. Következett a ráadás, és a 65. percben a finn hátvéd, Joona Erving találata a poprádiak újabb győzelmét jelentette. A tegnapi poprádi mérkőzésen pedig ismét Roman Stantien csapata diadalmaskodott, ezzel egy győzelemre kerültek az elődöntőtől, a továbbjutásukat pedig ma biztosíthatják. A Poprád remeklése meglepő.

MsHK DOXXbet Žilina-HK Dukla Ingema Michalovce (12-1)
A párharc állása: 2:0 (3:1, 4:1)

A bennmaradásért a Zsolna küzd az 1. ligát megnyerő Nagymihállyal. A Dukla 4:3-ra nyerte a sorozatot a HK Martin ellen az 1. liga döntőjében, ezzel kavilifikálva magát a plya-outba. Az első találkozó a második harmadban dőlt el, amikor háromszor is eredményesek voltak a hazaiak. A második összecsapáson még fölényesebb győzelmet aratott a Zsolna, annak ellenére, hogy az első harmad után még 1:1-et mutatott az eredményjelző. A záró harmadban ismét hármat ütött a Tipsport Liga leggyengébb alakulata, ezzel a párharc 2:0-ra alakult a zsolnaiak javára. Március 16-án Nagymihályban folytatódik a harc az élvonalért.