2019. február 16., 06:17

A hatodik hely volt a tét a Miskolc ellen

Az érsekújváriakra a miskolciak vártak pénteken a Tipsport Ligában. A DVTK-nak győznie kellett ahhoz, hogy reális esélye legyen utolérni az Újvárt, és az alapszakasz végén megelőzze. A hatodik hely a biztos negyeddöntőt jelenti. A csatát a vendégek nyerték büntetőkkel, ezzel jókora előnyre tettek szert a tabellán, és a hatodik hely sorsa eldőlni látszik.

dvtk_ersekujvar
Fotó: DVTK.eu - Szabó Krisztián

A gyetvaiak elleni győztes összecsapással véget ért a négy találkozóból álló hazai meccssorozat. A kisalföldiekre három idegenbeli mérkőzés várt, az első Miskolcon, a hetedik helyen álló Jegesmedvék ellen. Glen Hanlon alakulata nem szeretne a rájátszásban a negyeddöntőért küzdeni, hanem egyenesen a negyeddöntőbe akarna jutni. Ehhez mindenképpen felül kellett múlni az érsekújváriakat hazai jégen, máskülönben elúszott a remény. A párharc a zöld-fehérek számára kezdődött jobban.

A 4. percben emberelőnybe kerültek, amelyet néhány másodperc elteltével sikerült gólra váltani. Bedobás után Patrick Kudla a kék vonalról adta tovább Eduard Šimunnak, a szlovák válogatott távolról bombázott, a korong pedig a hálóban kötött ki – 0:1. Az első harmad végén kettős emberelőnyhöz jutottak a hazaiak, de a lehetőség kihasználatlan maradt. Az első gól összehozóit hosszabb időre is kiküldték a büntetőpadra, ennek ellenére jó úton haladtak az érsekújváriak a siker felé.

A folytatás a diósgyőrieknek kedvezett. A 32. percben egy egész pályás akciót vittek végig, a szlovén Žiga Pance lövésébe Láda Balázs tette bele az ütőjét, és máris döntetlent mutatott az eredményjelző – 1:1. Helyzetek mindkét oldalon akadtak, de elsősorban a védekezésre fektették a hagnsúlyt a felek. Mondhatni, a tét rányomta a bélyegét a mérkőzésre, következhetett a hosszabbítás. A legnagyobb sansz a DVTK előtt adódott, a finn Rasmus Kulmala lövését azonban hárította a szlovák válogatottban is szerepet kapó Andrej Košarišťan. A meccs büntetőkkel zárult, amelyekben az első sorozatot kihagyta mindkét együttes, a másodikat Galanisz Nikandrosz és Adam Zbořil is belőtte, majd újabb kör találat nélkül, a győzelmet jelentő büntetőt pedig Tomáš Pospíšil értékesítette – 1:2.

Az idei egymás elleni találkozók közül az első négyet a Diósgyőr húzta be, az utolsót február 3-án, Érsekújvárban. Ezúttal nem jött össze a győzelem, az érsekújváriak viszont újabb egy ponttal növelték az előnyüket a DVTK-val szemben. Hét pont a különbség a két együttes között, és ugyan a miskolciakra eggyel több összecsapás vár, a jelentős ponthátrány négy fordulóval a vége előtt aligha ledolgozható. Milan Jančuška együttese sorozatban másodszor diadalmaskodott, igaz, mindkétszer a ráadásban. Február 17-én Liptószentmiklóson korcsolyáznak ki a jégre az újváriak.

DVTK Jegesmedvék-HC Mikron Nové Zámky 1:2 b. (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0 – 0:1).
Gólok/gólpasszok: 32. Láda (Pance) – 4. Šimun (Kudla, Pospíšil), büntetőkkel Pospíšil.
Játékvezetők: Snášel, Korba – Šoltés, Jobbágy. Kiállítások: 5:7 (két percre); Kudla és Šimun 10 percet kaptak. Emberelőny: 0:1. Emberhátrány: 0:0. Kapura lövések: 27:32. Nézők száma: 1315.
Diósgyőr: Vay – Crawford, Kiss, Szirányi, Láda, Gőz, Milam, Albert – Pance, Vas, Kulmala – Harrison, Loiseau, Magosi – Miskolczi, Galanisz, Somogyi – Vojtkó, Hajós, Ritó.
 Érsekújvár: Košarišťan – Zaťko, Hain, Novák, Ordzovenský, Kudla, Hatala, Andersons, Henderson – Jurík, Zbořil, Ručkay – Šimun, Urban, Bajtek – Štrauch, Hruška, Pospíšil – Rogoň, Fábry, Ondrušek.
 A 51. forduló további eredményei: Kassa-Trencsén 4:2; Zsolna-MAC 3:2; Zólyom-Besztercebánya 2:4; Nyitra-Liptószentmiklós 4:1; Gyetva-Poprád 3:4 b.