2019. október 27., 10:50

A dunaszerdahelyi kézis lányok legyőzték a szlovák bajnokot

A szlovák-cseh közös rendezésű kézilabda-bajnokság (MOL Liga) 8. fordulójának szombati játéknapján a HC DAC női csapata hazai pályán óriási meglepetésre legyőzte a szlovák bajnoki címvédő Iuventa Nagymihály együttesét.

női kézilabda DAC-Nagymihály
Fotó: vskds.sk

A bajnoki címvédő 12-szeres szlovák bajnok Iuventa Nagymihály óriási meglepetésre kétgólos vereséget szenvedett Csallóköz szívében.

A dunaszerdahelyi együttes nagyon jól kezdte a találkozót, az első tíz percben ugyan szorosan alakult az eredmény, ezt követően azonban folyamatosan növelte előnyét Mena Xavier együttese. A 21. percben a DAC már négy góllal is meglépett a címvédőtől, az előnyt a félidőre hat gólra növelte a hazai együttes.

Szünetről visszatérve a dunaszerdahelyiek már hét góllal is vezettek a rekordbajnok ellen!

Ezt követően a címvédő magára talált és folyamatosan csökkentette hátrányát. A vége nagyon drámaira sikeredett: a nagymihályiak hétgólos hátrányból álltak fel, öt perccel a vége előtt kiegyenlítettek. A hazaiak ismét előnybe kerültek három perccel a vége előtt, a címvédő újabb gólt már nem tudott dobni, így a dunaszerdahelyi lányok bravúros győzelmet arattak a három mérkőzés óta nyeretlen címvédő ellen.

A DAC legjobbja ezúttal is a 10 gólig jutó Bízik Boglárka, valamint az öt gólt szerző Monika Rajnohová volt.

HC DAC Dunaszerdahely-Iuventa Nagymihály 26-24 (16-10)
DAC gólszerzői: Bízik Boglárka 10, Monika Rajnohová 5, Kozma Dominika, Bugár Cintia 3-3, Straka Mária, Demeter Virág Orsolya 2-2, Lelkes Lilla 1.