2019. április 23., 09:25

A Dallas is a legjobb nyolc között

A Dallas Stars hétfőn hosszabbításban szerzett góllal győzött a vendég Nashville Predators ellen, és ezzel főcsoport-elődöntőbe jutott az észak-amerikai jégkorongliga rájátszásában.

Carolina Hurricanes - Washington Capitals

A győztes gólt John Klingberg ütötte a ráadás 18. percében.

A találkozón mindkét kapus egyéni playoff-rekorddal zárt a védések tekintetében, hazai oldalon Ben Bishop 47, a vendégeknél Pekka Rinne 49 lövést hárított.

Keleten a címvédő Washington Capitals nem tudta lezárni a Carolina Hurricanes elleni párharcot, mivel 5-2-re kikapott idegenben, így a mindent eldöntő hetedik összecsapásra kerül sor majd a fővárosban.

A vendéglátók a záróharmadban háromszor voltak eredményesek, eldöntve ezzel a mérkőzést.

Ebben a párosításban eddig minden találkozón a hazai csapat győzött, így a Capitals bizakodhat.

Eredmények, főcsoport-negyeddöntők:
Keleti főcsoport:
Carolina Hurricanes-Washington Capitals 5-2 (Az állás: 3-3 - A párharc az egyik csapat negyedik győzelméig tart.)
Nyugati főcsoport:
Dallas Stars-Nashville Predators 2-1 - hosszabbítás után (A párharc végeredménye: 4-2 a Dallas javára.)