2019. április 20., 09:35

A Colorado kiejtette a nyugati bajnokot

A legkevesebb ponttal rájátszásba kerülő Colorado Avalanche sorozatban negyedik győzelmével kiejtette a nyugati főcsoport alapszakaszát megnyerő Calgary Flames csapatát az észak-amerikai jégkorongliga rájátszásának pénteki játéknapján.

Calgary Flames-Colorado Avalanche
Fotó: TASR/AP

A párharc az esélyeknek megfelelően kezdődött, hiszen a Flames az első mérkőzésen 4-0-ra legyőzte a vendég coloradóiakat, akik azonban utána a két hazai és a két idegenbeli mérkőzésüket is megnyerték.

A ligában először fordult elő, hogy mindkét főcsoport bajnokát kiejtették a rájátszás első fordulójában. Korábban keleten az alapszakaszgyőztes Tampa Bay Lightningot a Columbus Blue Jackets söpörte ki.

Eredmények, főcsoport-negyeddöntők:
Keleti főcsoport:
Boston Bruins-Toronto Maple Leafs 1-2
Az állás: 3-2 a Toronto javára. (A párharc az egyik csapat negyedik győzelméig tart.)